Reklama:

Teclast H30 smartband recenzja i test

Teclast H30 to smartband, który zadebiutował na rynku w czasie Xiaomi MiBand 1, ale swoją funkcjonalnością wyprzedził epokę, bo bliżej mu do MiBand 2. Czy warto go kupić?

Teclast H30 smartband recenzja i test podzielony na kilka rozdziałów. Recenzja ta stanowi uzupełnienie wideorecenzji. Także, zaczynamy.

Teclast H30 – dane techniczne:

Zegarek – smartband działa w oparciu o chip DA14580. Posiada baterię li-poly o pojemności 55mAh co wydawać by się mogło małą, ale jest to wystarczająca pojemność dla wytrzymania w trybie stand by nawet do miesiąca, a przy częstym użytkowaniu lekko koło 2 tyg.

Opaska łączy się z urządzeniami opartymi na systemie Android (najniżej testowana i potwierdzona sprawność to 4.2) i iOS przy pomocy łączności Bluetooth 4.0. Póki co dostępny jest jedynie w czarnej wersji kolorystycznej, ale w przyszłości ma się to zmienić.

Fasolka o wymiarach 4.4 x 1.6 x 1.2 cm posiada bardzo czuły i dotykowy ekran, który jest wykonany w technologii OLED. Niestety monokolorowy. Tekst wyświetlany jest na niebiesko, bez możliwości zmiany koloru podświetlenia, ale z regulacją jego mocy.

Zegarek składa się z fasolki i silikonowej opaski, trochę gorszej od tej z zegarka L18, ale wciąż dobrej. Cały zestaw jest wodoodporny w systemie Life Waterproof. Bez problemu brałem w nim prysznic.

Wsparcie tylko dla Języka chińskiego lub angielskiego.

Zestaw zawiera: 1x fasolkę, 1x opaskę, 1x kabel micro USB, 1x instrukcję obsługi w dwóch językach.

Teclast H30

Teclast H30 – Funkcje.

Zegarek jak przystało na typowego smartbanda posiada funkcje takie jak:

 • Godzina i data – możliwość wyboru między formatem 24/12h. Data wyświetlana razem z dniem tygodnia, ale po angielsku.

Teclast H30

 • Budzik – ustawiamy z poziomu aplikacji 3 dowolne czasy budzenia, a zegarek budzi nas… wibracjami o podanej godzinie.
 • Cykliczne alarmy – możemy ustawić z poziomu apki, cykle czasowe o których, zegarek będzie nam wibrował, przypominając o przerwie lub np. zjedzeniu posiłku. Oczywiście będziemy otrzymywać tylko wibracje, nic na ekranie nam się nie wyświetli (żadna notatka nie pojawi się)
 • Robienie zdjęć z aparatu przy pomocy zegarka – o tym nieco później, w części o aplikacji.
 • Powiadomienia z tel, sms, fb, skype i innych aplikacji. Wraz z aktualizacjami, możliwości powiadomień są rozszerzane. W jednej z aktualizacji podczas testów, dodane zostało wsparcie dla Skype. Podczas powiadomień aplikacja wysyła do opaski informację taką, jaką otrzymywalibyśmy podczas powiadomień z górnej belki. Widzimy nazwę kontaktu bez konieczności synchronizacji z książką adresową, numer telefonu, a w przypadku wiadomości tekstowych – treść. Czasami powiadomienia płatały figle i pojawiał się chiński krzaczek.
 • Krokomierz – działa bardzo dobrze, co sprawdziliśmy na teście w wideorecenzji
  Teclast H30
 • Dystansomierz – w każdym razie takie coś, co ma nam mierzyć przebyty dystans z kroków. To już działa tak sobie. Na podstawie wprowadzonych danych o wzroście, wieku i wadze, algorytm powinien obliczyć długość naszego jednego kroku i przedstawić w miarę dokładnie przebyty dystans w metrach, ale niestety tutaj rozbieżności są trochę duże. Wykazaliśmy to również w wideorecenzji.
  Teclast H30
 • Spalone kalorie – na podstawie kroków i zapewne uruchamianym od czasu do czasu (o ile włączymy tę opcję) pulsometrowi, zegarek oblicza ile kalorii spaliliśmy. Raczej sceptycznie bym podchodził do tej wartości.
  Teclast H30
 • Pulsometr – w miarę dokladnie i szybko mierzy puls. Czasami zdarzały się dziwne wartości, ale osobiście nie miałem przypadku, jak w L18, że miałem śmiertelnie niski puls. Co innego w przypadku Anny – jej takie wartości zdarzały się częściej. Zapewne wpływ na to ma grubość przedramienia i nadgarstka. Aby pomiar był miarodajny, fasolka musi mocno przylegać do skóry. W każdym razie jego działanie jest dla mnie akceptowalne i dobre.
  Teclast H30
 • Szukanie telefonu – jeżeli zegarek jest połączony z telefonem, po włączeniu tej opcji i potrząśnięciu ręką, w telefonie rozlegnie się dzwonek. Taki typowy „ring ring”, który wywoływany jest największą głośnością, mimo profilu milczącego, także uwaga na tę funkcję nocą lub na spotkaniach, w pracy, szkole lub kościele. Z drugiej strony… fajnie można trollować innych w ten sposób :>
  Teclast H30
 • Monitor snu – uruchamiany automatycznie tak jak w przypadku zegarka L18, ale działający chyba z opóźnieniem. Śpiąc około 8h, zegarek wskazywał 5h informując o niedoborze snu. Mimo wielu testów, nigdy wartość nie była przedstawiona poprawnie. A szkoda, liczymy na korektę tej funkcji przy następnej aktualizacji.
  Teclast H30

Teclast H30 – Aplikacja mobilna.

Aplikację pobieramy ze strony producenta, po zeskanowaniu kodu QR. Jeżeli jednak chcecie, możecie pobrać ją z naszej strony. Aktualizacje dokonują się poprzez wbudowaną funkcję do aktualizacji. Możemy sprawdzać zarówno aktualność firmware zegarka jak i samej aplikacji.

[ POBIERZ APLIKACJĘ NA ANDROIDA ]

Aplikacja sama w sobie nie jest zbyt rozbudowana. Zbiera ona dane z zegarka i przedstawia w graficzny sposób. Bardzo płynnie łączy się z opaską. Z jej poziomu możemy zarządzać funkcjami dodatkowymi takimi jak ustalanie energooszczędności poprzez wyłączenie gestów (np wybudzenie ruchem ręki), wibracji i sterowanie jasnością wyświetlacza. Również możemy ustalać z których aplikacji chcemy otrzymywać powiadomienia, nastawiać budzik, przerwy itp.

Ciekawą i jednocześnie dziwną opcją jest licznik spożytych kalorii. Kompletnie nie mam pojęcia jak to ma działać. Wydaje mi się, że ruchy ręką imitujące ruch nabierania pokarmu do buzi łyżką, mają zliczać nam kalorie, ale przecież kaloria to nie kaloria. Posiłki są różne, ich wartości też. 10 ruchów łyżką i zjadanie bitej śmietany, a owsianki ma ogromne znaczenie w kaloryczności. To miała być chyba taka efekciarska funkcja, ale póki co to jest jakiś klops.

Z poziomu aplikacji mamy możliwość włączenia ciągłego trybu pulsometra. Działa on dosyć dokładnie, jak już wcześniej stwierdziłęm. Porównując go do wyniku pulsu z ciśnieniomierza oraz do ręcznego pomiaru, wynik mieścił się zawsze w granicy normy, której odchylenie wynosi około 4 uderzenia na minutę.

Teclast H30

W ustawieniach mamy również możliwość ustawienia naszego maksymalnego pulsu oraz cel w postaci liczby kroków.

Dane zbierane są ostatecznie w postaci wykresów liniowych i kolumnowych, pokazujących naszą aktywność na przestrzeni tygodnia i miesiąca.

W przypadku miernika snu, nietypowym rozwiązaniem jest podział na sen głęboki, drzemkę i sjestę. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem może pochwalić się opaska L18, gdyż ona bardzo dobrze (o dziwo) dzieliła sen na fazy głębokie i płytkie. Tutaj w tej dziedzinie, H30 nie radzi sobie póki co za dobrze.

Sama aplikacja nie obciąża systemu, nie zakłóca pracę wifi lub transferu danych. Ikona w obszarze powiadomień jest stała tak długo, jak długo działa aplikacja. Sama w sobie nie wysyła żadnych powiadomień.

Dodatkowo ciekawą funkcją jest możliwość robienia zdjęć za pomocą (niestety) wbudowanej aplikacji aparatu i gestem ręki. Jakość zdjęć z tego aparatu jest słaba, ale znośna. Nie działa autofocus. W ogóle dziwnym rozwiązaniem jest włączenie najpierw aparatu w aplikacji, a dopiero potem wykonywanie zdjęć gestem. Jeżeli mają to być szybkie zdjęcia, to trochę pracy wymaga uruchomienie tej opcji, co jest kompletnym zaprzeczeniem idei szybkich zdjęć za pomocą zegarka.

Teclast H30 smartband recenzja i test Xiaomi MiBand 2 konkurent z AliExpress Gearbest zakupyzchin aliholik everythingaliex telchina wykop endomondo pulsometr HR

Teclast H30, a Endomondo?

Skoro jesteśmy już przy ustawieniach aplikacji, sprawdźmy czy zegarek łączy się z endomondo i innymi sport trackerami. Otóż według zapewnień producentów, jest taka możliwość, ale w rzeczywistości nie udało mi się go połączyć z żadną sportową aplikacją. Wprawdzie w dodatkach jest on wykrywany jako urządzenie bluetooth, ale nie daje się w ogóle sparować, więc można uznać, tak jak w przypadku L18, że ta opcja nie działa. A szkoda, bo potencjał pulsometru się marnuje.

Teclast H30 – czas pracy baterii.

Bateria nie jest zbyt pojemna, ale i sam zegarek nie zużywa za dużo energii do działania. Po wyjęciu opaski z pudełka, wcale jej nie ładowałem, a bateria była na poziomie około 80%. Mimo to, dało się ją użytkować dosyć intensywnie przez 2 tygodnie. Tryb stand-by powinien bez problemu, zgodnie z zapewnieniami producenta, wytrzymać przez około 30 dni.

Teclast H30 – werdykt

Teclast H30, nosi się bardzo wygodnie na ręce. Silikonowa opaska nie powoduje żadnych uczuleń. Mógłbym przyczepić się jedynie do zapięcia, które zbyt słabo lub zbyt mocno zapięte potrafi się samo odpiąć. Przez 2 tygodnie zegarek odpiął mi się sam 3 razy. 2 razy miałem za luźno zapiętą opaskę. Co do zapięcia – wolałem jednak to z L18. Było zdecydowanie mocniejsze. Mimo wszystko gdy H30 jest już na ręce, dzięki jego niskiej wadze praktycznie zapominamy, że go mamy. Jedynie wibracje powiadomień nam o tym przypominają.

Założony smartband nie wpływa na dyskomfort podczas snu, poza jedną rzeczą. Czujnik wybudzania gestem, skonstruowany jest w ten sposób, że gdy zegarek znajdzie się w położeniu równoległym do podłoża (czyli sam jest w poziomie), to ekran się podświetla. To może denerwować podczas próby zaśnięcia lub oglądania filmu w łóżku przy zgaszonym świetle. H30 będzie niezwykle często sam podświetlał ekran i pokazywał nam godzinę. Idzie się do tego przyzwyczaić, albo… wyłączyć wybudzanie gestem.

Nie ukrywam, że sprawne posługiwanie się funkcjami działającymi na gesty, wymaga lekkiej wprawy, ale nabiera się ją niezwykle szybko.

Dla kogo jest ten zegarek? Zdecydowanie dla osób aktywnych, chcących posiadać dobry smartband za niewielkie pieniądze. Jego użytkowanie było dla mnie dużą przyjemnością i nie miałem z nim żadnych większych problemów. Zdecydowanie mogę go polecić!

Teclast H30 Do kupienia tutaj:

Historia cen dla produktu Teclast H30 Band Heart Rate Monitor Bluetooth Smart Wristband Remote Camera Sleep management,SMS...

Statystyki

Aktualna cena 98.04 zł 7 stycznia 2024
Najwyższa cena 98.04 zł 26 października 2023
Najniższa cena 98.04 zł 26 października 2023
Since 26 października 2023

Ostatnia zmiana ceny

98.04 zł 26 października 2023

Wideorecenzja

 

Reklama:
PRZEGLĄD RECENZJI
Funkcjonalność
Czas pracy baterii
teclast-h30-smartband-recenzja-i-testTeclast H30 smartband recenzja i test Teclast H30 to smartband, który zadebiutował na rynku w czasie Xiaomi MiBand 1, ale swoją funkcjonalnością wyprzedził epokę, bo bliżej mu do MiBand 2. Czy warto go kupić? Teclast H30 smartband recenzja i test podzielony na kilka rozdziałów. Recenzja ta...

65 KOMENTARZE

 1. Witam. Mam problem z Teclast H10. Opaska nie widzi mojego telefonu Umi Touch android 6.0. W aplikacji też nie ma opaski. A telefon opaskę wykrywa.
  Sprawdzałem na tablecie i wszystko jest w porządku. Jaka może być przyczyna?

 2. Witam. Mam problem z Teclast H10. Opaska nie widzi mojego telefonu Umi Touch android 6.0. W aplikacji też nie ma opaski. A telefon opaskę wykrywa.
  Sprawdzałem na tablecie i wszystko jest w porządku. Jaka może być przyczyna?

 3. Takie pytanie czy widział ktoś może samą tą gumową opaskę do kupienia? Bo mam wersję z 1 klipsem a chciałbym mieć tą na dwa bo pewnie lepiej trzyma…

 4. Takie pytanie czy widział ktoś może samą tą gumową opaskę do kupienia? Bo mam wersję z 1 klipsem a chciałbym mieć tą na dwa bo pewnie lepiej trzyma…

 5. Kupilem te opaske i widzac aplikacje xiaomi mi u znajomego raczej nie polecam:
  Monitor snu – opaska pokazuje ok 8h, a aplikacja tsports to dowolnie,raz pokazuje 5h,innym razem uwaga 0,3h i synchronizacja nie pomaga.
  Bateria,tutaj zaskoczenie od naladowania do jednej kreski 6dni. Wczoraj rano ladowana w ciagu 24h schodzi jedna kreska.

 6. Kupilem te opaske i widzac aplikacje xiaomi mi u znajomego raczej nie polecam:
  Monitor snu – opaska pokazuje ok 8h, a aplikacja tsports to dowolnie,raz pokazuje 5h,innym razem uwaga 0,3h i synchronizacja nie pomaga.
  Bateria,tutaj zaskoczenie od naladowania do jednej kreski 6dni. Wczoraj rano ladowana w ciagu 24h schodzi jedna kreska.

 7. opaska po 30-40 minutach zrywa połączenie – Huawei P8 Lite android 6.0, Opaska H30 v 1.2.9, Tsports 1.8.5. Ustawiałem plan zasilania telefonu na Standardowy, widoczność BT cały czas, ochronę aplikacji po wygaszeniu ekranu. Po odświeżeniu aplikacji telefon łączy się z opaską. Wygląda tak jakby aplikacja się wieszała/rozłączała (na aplikacji 1.7.9 było to samo). Znalazłem na innym forum podobny problem (nierozwiązany) – wspólny mianownik – Android 6.0.
  Proszę osoby z androidem 6.0 o weryfikację czy wszystko u nich działa OK.

  • Na MIUI, android 5.0.2 miałem to samo. Problem jest w uprawnieniach dla aplikacji działającej w tle. Przy tej opasce aplikacja tsports musi być cały czas działająca. Włączanie widoczności BT dla innych urządzeń nie ma znaczenia i jest bez sensu. W MIUI trzeba w trybie oszczędzania baterii wybrać „Nie blokuj” + założona kłódka na apke i problem z rozłączaniem przestał występować. Pokombinuj w 6.0 idąc tym tropem. Musisz nadać jej takie uprawnienia aby nic jej nie kilowało/blokowało.

  • Możecie podać na jakim forum jest informacja o sposobie naprawy problemu? Na oneplus one wszystko działa jak trzeba. Android 6.0. Aplikacja jest instalowana, włączona i następnie przechodzę do home screen. Opaska działa w ten sposób, aplikacja ciągle pracuje w tle. Nadaje jej pełne uprawnienia.

   W każdym razie problem ponownie został zgłoszony do producenta 🙂

  • Na innym forum problem nie został rozwiązany:
   http://forum.android.com.pl/topic/293492-smart-band-teclast-h30-problem-z-utrzymaniem-po%C5%82%C4%85czenia/

   Przez weekend sprawdzałem ustawienia – nadałem wszystkie znalezione uprawnienia / blokady m.in.: zezwalaj na działanie po wyłączeniu ekranu (dodana do listy aplikacji chronionych), priorytety wyświetlania i publikowania komunikatów, ignorowanie optymalizacji. Niestety bez skutecznie. Nadal po około 30-45 minut po wygaszeniu ekranu aplikacja rozłącza się z opaską. Po przywołaniu aplikacji, łączy się ponownie. Wygląda to, że mimo wszystko aplikacja usypia / zawiesza się (choć mimo wszystko figuruje jako działająca w tle.

   Z innymi aplikacjami działającymi w tle np. Viber, Skype nie miałem problemów.

   A przy okazji jeśli Alilove ma kontakt z producentem to czy możemy poprosić o dodanie obsługi (notyfikacji) z Viber?

  • Widoczność BT ustawiałem na czas nieskończony (zawsze widoczny). Sprawdzałem też, czy BT rzeczywiście działa – po rozłączeniu opaski telefon bez problemu łączyłam się np słuchawkami, byłem też w stanie wyszukać go (telefon) z innego telefonu.
   Przytoczony wcześniej Viber też reagował po rozłączeniu opaski (obie aplikacje działały w tle równocześnie). Dlatego wydaje mi się na problem z aplikacją.
   Drugą opaskę (z firmware 1.2.4) używa Żona na S4 mini z androidem 4.4. Obie opaski prasują bez problemu z jej telefonem, obie rozłączają się z Huawei.

 8. opaska po 30-40 minutach zrywa połączenie – Huawei P8 Lite android 6.0, Opaska H30 v 1.2.9, Tsports 1.8.5. Ustawiałem plan zasilania telefonu na Standardowy, widoczność BT cały czas, ochronę aplikacji po wygaszeniu ekranu. Po odświeżeniu aplikacji telefon łączy się z opaską. Wygląda tak jakby aplikacja się wieszała/rozłączała (na aplikacji 1.7.9 było to samo). Znalazłem na innym forum podobny problem (nierozwiązany) – wspólny mianownik – Android 6.0.
  Proszę osoby z androidem 6.0 o weryfikację czy wszystko u nich działa OK.

  • Na MIUI, android 5.0.2 miałem to samo. Problem jest w uprawnieniach dla aplikacji działającej w tle. Przy tej opasce aplikacja tsports musi być cały czas działająca. Włączanie widoczności BT dla innych urządzeń nie ma znaczenia i jest bez sensu. W MIUI trzeba w trybie oszczędzania baterii wybrać „Nie blokuj” + założona kłódka na apke i problem z rozłączaniem przestał występować. Pokombinuj w 6.0 idąc tym tropem. Musisz nadać jej takie uprawnienia aby nic jej nie kilowało/blokowało.

  • Możecie podać na jakim forum jest informacja o sposobie naprawy problemu? Na oneplus one wszystko działa jak trzeba. Android 6.0. Aplikacja jest instalowana, włączona i następnie przechodzę do home screen. Opaska działa w ten sposób, aplikacja ciągle pracuje w tle. Nadaje jej pełne uprawnienia.

   W każdym razie problem ponownie został zgłoszony do producenta 🙂

 9. opaska po 30-40 minutach zrywa połączenie – Huawei P8 Lite android 6.0, Opaska H30 v 1.2.9, Tsports 1.8.5. Ustawiałem plan zasilania telefonu na Standardowy, widoczność BT cały czas, ochronę aplikacji po wygaszeniu ekranu. Po odświeżeniu aplikacji telefon łączy się z opaską. Wygląda tak jakby aplikacja się wieszała/rozłączała (na aplikacji 1.7.9 było to samo). Znalazłem na innym forum podobny problem (nierozwiązany) – wspólny mianownik – Android 6.0.
  Proszę osoby z androidem 6.0 o weryfikację czy wszystko u nich działa OK.

  • Na MIUI, android 5.0.2 miałem to samo. Problem jest w uprawnieniach dla aplikacji działającej w tle. Przy tej opasce aplikacja tsports musi być cały czas działająca. Włączanie widoczności BT dla innych urządzeń nie ma znaczenia i jest bez sensu. W MIUI trzeba w trybie oszczędzania baterii wybrać „Nie blokuj” + założona kłódka na apke i problem z rozłączaniem przestał występować. Pokombinuj w 6.0 idąc tym tropem. Musisz nadać jej takie uprawnienia aby nic jej nie kilowało/blokowało.

  • Możecie podać na jakim forum jest informacja o sposobie naprawy problemu? Na oneplus one wszystko działa jak trzeba. Android 6.0. Aplikacja jest instalowana, włączona i następnie przechodzę do home screen. Opaska działa w ten sposób, aplikacja ciągle pracuje w tle. Nadaje jej pełne uprawnienia.

   W każdym razie problem ponownie został zgłoszony do producenta 🙂

  • Na innym forum problem nie został rozwiązany:
   http://forum.android.com.pl/topic/293492-smart-band-teclast-h30-problem-z-utrzymaniem-po%C5%82%C4%85czenia/

   Przez weekend sprawdzałem ustawienia – nadałem wszystkie znalezione uprawnienia / blokady m.in.: zezwalaj na działanie po wyłączeniu ekranu (dodana do listy aplikacji chronionych), priorytety wyświetlania i publikowania komunikatów, ignorowanie optymalizacji. Niestety bez skutecznie. Nadal po około 30-45 minut po wygaszeniu ekranu aplikacja rozłącza się z opaską. Po przywołaniu aplikacji, łączy się ponownie. Wygląda to, że mimo wszystko aplikacja usypia / zawiesza się (choć mimo wszystko figuruje jako działająca w tle.

   Z innymi aplikacjami działającymi w tle np. Viber, Skype nie miałem problemów.

   A przy okazji jeśli Alilove ma kontakt z producentem to czy możemy poprosić o dodanie obsługi (notyfikacji) z Viber?

  • Widoczność BT ustawiałem na czas nieskończony (zawsze widoczny). Sprawdzałem też, czy BT rzeczywiście działa – po rozłączeniu opaski telefon bez problemu łączyłam się np słuchawkami, byłem też w stanie wyszukać go (telefon) z innego telefonu.
   Przytoczony wcześniej Viber też reagował po rozłączeniu opaski (obie aplikacje działały w tle równocześnie). Dlatego wydaje mi się na problem z aplikacją.
   Drugą opaskę (z firmware 1.2.4) używa Żona na S4 mini z androidem 4.4. Obie opaski prasują bez problemu z jej telefonem, obie rozłączają się z Huawei.

  • Aplikacja w wersji 1.8.5 w ogóle nie zapisuje statystyk z przebytych kroków i metrów. Pokazuje tylko aktualny dzień, a jak się chce zobaczyć ile kroków się zrobiło poprzedniego dnia to statystyk już nie ma.
   Nie wiem czy w poprzednich wersjach też tak było ? Mam ją kilka dni i od razu korzystałem z tej najnowszej wersji softu.

  • Tak, pod koniec dnia są statystyki z krokomierza w zakładce „Sport” z aktualnego dnia i po godzinie 00:00 znikają.
   Próbowałem załączyć zrzuty ekranu ale ciągle wyskakuje błąd na stronie „Unfortunately your image upload failed”.
   Ogólnie opaska fajna ale przez słabą aplikację sporo traci. Rok czasu używałem Mi band 1s i apka od xiaomi jest dużo lepiej zrobiona i czytelniejsza. Brakuje w teclascie chociażby bardziej rozbudowanego budzika umożliwiającego ustawienie innych godzin na konkretne dni tygodnia.

  • Aplikacja w wersji 1.8.5 w ogóle nie zapisuje statystyk z przebytych kroków i metrów. Pokazuje tylko aktualny dzień, a jak się chce zobaczyć ile kroków się zrobiło poprzedniego dnia to statystyk już nie ma.
   Nie wiem czy w poprzednich wersjach też tak było ? Mam ją kilka dni i od razu korzystałem z tej najnowszej wersji softu.

  • Tak, pod koniec dnia są statystyki z krokomierza w zakładce „Sport” z aktualnego dnia i po godzinie 00:00 znikają.
   Próbowałem załączyć zrzuty ekranu ale ciągle wyskakuje błąd na stronie „Unfortunately your image upload failed”.
   Ogólnie opaska fajna ale przez słabą aplikację sporo traci. Rok czasu używałem Mi band 1s i apka od xiaomi jest dużo lepiej zrobiona i czytelniejsza. Brakuje w teclascie chociażby bardziej rozbudowanego budzika umożliwiającego ustawienie innych godzin na konkretne dni tygodnia.

  • Aplikacja w wersji 1.8.5 w ogóle nie zapisuje statystyk z przebytych kroków i metrów. Pokazuje tylko aktualny dzień, a jak się chce zobaczyć ile kroków się zrobiło poprzedniego dnia to statystyk już nie ma.
   Nie wiem czy w poprzednich wersjach też tak było ? Mam ją kilka dni i od razu korzystałem z tej najnowszej wersji softu.

  • Tak, pod koniec dnia są statystyki z krokomierza w zakładce „Sport” z aktualnego dnia i po godzinie 00:00 znikają.
   Próbowałem załączyć zrzuty ekranu ale ciągle wyskakuje błąd na stronie „Unfortunately your image upload failed”.
   Ogólnie opaska fajna ale przez słabą aplikację sporo traci. Rok czasu używałem Mi band 1s i apka od xiaomi jest dużo lepiej zrobiona i czytelniejsza. Brakuje w teclascie chociażby bardziej rozbudowanego budzika umożliwiającego ustawienie innych godzin na konkretne dni tygodnia.

 10. Bateria się wyładowała po tygodniu, po naładowaniu, resecie telefonu, opaska połączyła się z aplikacją. Wyglądało na to, że wszystko działa poprawnie. I działało przez jakieś dziesięć minut. Nie wiem, może odszedłem zbyt daleko od telefonu, może znalazłem się w zasięgu innego bluetooth, słowem znów nie ma połączenia. Wygląda na to, że nie jest to dopracowane jak trzeba. Jeśli to nie będzie naprawione to lepiej darować sobie zakup. Po co się denerwować.

  • Być może masz uszkodzony egzemplarz. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nowa aktualizacja powoduje liczne błędy, trzeba poczekać na poprawkę, albo nie aktualizować nowej opaski.
   Masz w telefonie ustawioną widoczność Bluetooth na dłużej niż kilka minut?

  • Odpowiedź odnośnie problemu:
   ” you have to uninstall the app and install the latest version 1.7.9 and also update the bracelet firmware to the latest one, 1.2.4 ”

   Czyli trzeba odinstalować aplikację i pobrać najnowszą 1.7.9 (lub aktualizować ją) oraz przeprowadzić update firmware do 1.2.4. Powinno pomóc, jak nie to dalej się pomyśli.

 11. Bateria się wyładowała po tygodniu, po naładowaniu, resecie telefonu, opaska połączyła się z aplikacją. Wyglądało na to, że wszystko działa poprawnie. I działało przez jakieś dziesięć minut. Nie wiem, może odszedłem zbyt daleko od telefonu, może znalazłem się w zasięgu innego bluetooth, słowem znów nie ma połączenia. Wygląda na to, że nie jest to dopracowane jak trzeba. Jeśli to nie będzie naprawione to lepiej darować sobie zakup. Po co się denerwować.

  • Być może masz uszkodzony egzemplarz. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nowa aktualizacja powoduje liczne błędy, trzeba poczekać na poprawkę, albo nie aktualizować nowej opaski.
   Masz w telefonie ustawioną widoczność Bluetooth na dłużej niż kilka minut?

  • Odpowiedź odnośnie problemu:
   ” you have to uninstall the app and install the latest version 1.7.9 and also update the bracelet firmware to the latest one, 1.2.4 ”

   Czyli trzeba odinstalować aplikację i pobrać najnowszą 1.7.9 (lub aktualizować ją) oraz przeprowadzić update firmware do 1.2.4. Powinno pomóc, jak nie to dalej się pomyśli.

 12. Bateria się wyładowała po tygodniu, po naładowaniu, resecie telefonu, opaska połączyła się z aplikacją. Wyglądało na to, że wszystko działa poprawnie. I działało przez jakieś dziesięć minut. Nie wiem, może odszedłem zbyt daleko od telefonu, może znalazłem się w zasięgu innego bluetooth, słowem znów nie ma połączenia. Wygląda na to, że nie jest to dopracowane jak trzeba. Jeśli to nie będzie naprawione to lepiej darować sobie zakup. Po co się denerwować.

  • Być może masz uszkodzony egzemplarz. Tak jak pisaliśmy wcześniej, nowa aktualizacja powoduje liczne błędy, trzeba poczekać na poprawkę, albo nie aktualizować nowej opaski.
   Masz w telefonie ustawioną widoczność Bluetooth na dłużej niż kilka minut?

  • Odpowiedź odnośnie problemu:
   ” you have to uninstall the app and install the latest version 1.7.9 and also update the bracelet firmware to the latest one, 1.2.4 ”

   Czyli trzeba odinstalować aplikację i pobrać najnowszą 1.7.9 (lub aktualizować ją) oraz przeprowadzić update firmware do 1.2.4. Powinno pomóc, jak nie to dalej się pomyśli.

 13. To nie funkcja opaski tylko telefonu. Klopot ze sparowaniem urzadzen. Pojawil sie takze inny problem z opaska. Od 3 dni nie laczy sie z zadnym urzadzeniem z bluetooth. Probowalem z doma telefonami i tebletem. Na opasce znikla ikona z bluetooth i pojawila sie inna. Mozliwe ze reset opaski by cos pomogl, ale jak to zrobic? Ten sam problem jest juz na filmiku youtube. Niestety nikt nie dal rozwiazania. Napisalem do suportu gearbest. Czekam. Macie jakies pomysly?
  Pozdrawiam

  • Na filmiku nie ma problemu z łącznością z telefonem. Najnowsza aktualizacja przyniosła ze sobą ten problem (pojawiła się po publikacji materiału), który zapewne zostanie szybko rozwiązany. Inna ikona na opasce jest oznaką braku połączenia.
   Skontaktujemy się też z supportem GearBest i postaramy się uzyskać jakieś sensowne stanowisko w tej sprawie.

 14. To nie funkcja opaski tylko telefonu. Klopot ze sparowaniem urzadzen. Pojawil sie takze inny problem z opaska. Od 3 dni nie laczy sie z zadnym urzadzeniem z bluetooth. Probowalem z doma telefonami i tebletem. Na opasce znikla ikona z bluetooth i pojawila sie inna. Mozliwe ze reset opaski by cos pomogl, ale jak to zrobic? Ten sam problem jest juz na filmiku youtube. Niestety nikt nie dal rozwiazania. Napisalem do suportu gearbest. Czekam. Macie jakies pomysly?
  Pozdrawiam

  • Na filmiku nie ma problemu z łącznością z telefonem. Najnowsza aktualizacja przyniosła ze sobą ten problem (pojawiła się po publikacji materiału), który zapewne zostanie szybko rozwiązany. Inna ikona na opasce jest oznaką braku połączenia.
   Skontaktujemy się też z supportem GearBest i postaramy się uzyskać jakieś sensowne stanowisko w tej sprawie.

 15. To nie funkcja opaski tylko telefonu. Klopot ze sparowaniem urzadzen. Pojawil sie takze inny problem z opaska. Od 3 dni nie laczy sie z zadnym urzadzeniem z bluetooth. Probowalem z doma telefonami i tebletem. Na opasce znikla ikona z bluetooth i pojawila sie inna. Mozliwe ze reset opaski by cos pomogl, ale jak to zrobic? Ten sam problem jest juz na filmiku youtube. Niestety nikt nie dal rozwiazania. Napisalem do suportu gearbest. Czekam. Macie jakies pomysly?
  Pozdrawiam

  • Na filmiku nie ma problemu z łącznością z telefonem. Najnowsza aktualizacja przyniosła ze sobą ten problem (pojawiła się po publikacji materiału), który zapewne zostanie szybko rozwiązany. Inna ikona na opasce jest oznaką braku połączenia.
   Skontaktujemy się też z supportem GearBest i postaramy się uzyskać jakieś sensowne stanowisko w tej sprawie.

 16. Witam,
  Nie mogę ustawić odblokowania telefonu za pomocą opaski przez bluetooth. Z opaską xiaomi wszystko działało.
  Czy ktoś to ustawił?

 17. Witam,
  Nie mogę ustawić odblokowania telefonu za pomocą opaski przez bluetooth. Z opaską xiaomi wszystko działało.
  Czy ktoś to ustawił?

 18. Witam,
  Nie mogę ustawić odblokowania telefonu za pomocą opaski przez bluetooth. Z opaską xiaomi wszystko działało.
  Czy ktoś to ustawił?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.