Reklama:

Xiaomi Mi Band 5 Recenzja

Xiaomi Mi Band 5 to kolejna odsłona kultowej smart opaski badającej naszą aktywność. Poprzednie wersje, a zwłaszcza Mi Band 3 i 4, cieszyły się niezwykłą popularnością i zdobyły szerokie uznanie na całym Świecie. Tym razem w recenzji opowiem Wam o głównych zaletach opaski i co ją wyróżnia na tle poprzednich wersji.

Główne wyróżniki Mi Band 5:

– kolorowy wyświetlacz, o 20% większy od poprzedniej wersji
– możliwość dowolnej konfiguracji głównego wyświetlacza
– 11 trybów sportowych
– wodoodporność do 50 metrów
– 24h system monitorowania snu, w tym fazy REM oraz drzemek w ciągu dnia
– 24h monitoring pracy serca + ostrzeganie o podwyższonym tętnie
– śledzenie cyklu miesiączkowego (co dla kobiet będzie niesamowicie pomocne), możliwość wpisywania objawów i nastroju w poszczególnych fazach cyklu
– opaska działa 14 dni na jednym ładowaniu, przy 24h podpięciu przez BT do telefonu i aplikacji
– magnetyczne ładowanie (kabel w zestawie) bez konieczności wyjmowania pastylki

EKRAN

1,1” ekran AMOLED, wyświetlający obrazy w 16bitowych kolorach; możliwość regulacji jasności ekranu; jeden przycisk do wybudzenia oraz obsługi opaski – zupełnie jak w telefonach Apple.
Dodatkowo – ekran jest odporny na zarysowania; po wielokrotnym zderzeniu ze ścianą, obieraczką do warzyw i innymi przedmiotami – nie ma na nim ani jednej rysy.

SENSOR

Wysokiej jakości sensor umożliwia dokładny pomiar pracy serca, a także snu przy rozróżnieniu na poszczególne fazy; krokomierz ma wysoką czułość i pokazuje faktyczny stan kroków bez zliczania każdego machnięcia ręką.

Xiaomi Mi Band 5 - recenzja

BATERIA

Bateria o pojemności 125mAh ładuje się  w mniej niż 2h i pozwala na użytkowanie opaski nawet przez 14 dni. Po sześciu dniach używania urządzenia mam ciągle 80% baterii, zatem wynik jest całkiem przyzwoity.

 

TRYB SPORTOWY

Opaska ma wbudowane przeliczniki do ćwiczeń typu: bieganie na zewnątrz, spacery, kolarstwo, bieganie na bieżni, pływanie, ćwiczenia siłowe/cardio, rowerek treningowy, orbitrek, skakanka, maszyna do wiosłowania. Podczas biegu i długiego spaceru opaska sama automatycznie wykrywa uprawianie sportu i tym samym uruchamia tryb sportowy. Użytkownik otrzymuje wtedy powiadomienia o prędkości, przebytych kilometrach i pulsie – w tym ostrzeżenie o zbyt szybkim biciu serca.

Opaskę należy synchronizować minimum raz w tygodniu – taki jest jej zapis w dzienniku. Po tym czasie dane mogą zostać skasowane.

TRYB ZDROWIE

Tryb ten obsługuje 24-godzinne monitorowanie pracy serca, w tym podczas snu, i wyżej wspomniane cykle menstruacyjne dla kobiet. Tryb ten można wyłączyć w aplikacji Mi Fit.
Monitorowanie pracy serca przebiega za pomocą wiązki IR w kolorze zielonym i dostarcza nam danych o całodziennej pracy serca, jak i pracy serca podczas spoczynku. W dowolnej chwili możemy przeprowadzać własne pomiary.

Monitoring snu rejestruje fazę głęboką, fazę lekką i fazę REM a także drzemki w ciągu dnia. Aplikacja analizuje zdobyte dane i dostarcza nam informacji o jakości naszego snu oraz wskazówki, jak można ten stan poprawić.

Monitoring cyklu: zapamiętuje i przypomina o zbliżającym się okresie czy owulacji. Możliwe jest także wpisywanie objawów towarzyszących, jak mdłości, bóle głowy czy brzucha. Opcja doskonała dla kobiet odpowiedzialnie planujących rodzinę. Gdy okres pojawi się wcześniej, wystarczy kliknąć na opasce na ekran – wywoła to zapytanie o dzisiejszą datę rozpoczęcia cyklu.

Xiaomi Mi Band 5 - recenzja

Monitoring stresu to opcja co do której mam pewne wątpliwości, bo nie do końca wiem na jakiej zasadzie ma działać; niezależnie od sytuacji, wyniki raczej pokazywały to samo. Dobrą opcją za to jest trening oddechu, pozwalający rozluźnić się w stresujących chwilach; trwa tylko minutę, a zdecydowanie pomaga. PAI vitality indeks zużywa dwukrotnie więcej energii – dokonuje analizy naszego stylu życia przez 7 dni.

Inne, przydatne funkcje opaski:
– możliwość robienia zdjęć (opaska działa jak pilot)
– możliwość sterowania muzyką
– opcja znajdywania telefonu (jeśli na przykład zaginie w torebce)
– opcja wyciszania dźwięków oraz odblokowywania ekranu
– wyświetlanie przypomnień z aplikacji, przychodzących połączeń czy smsów (wyświetla również smsy wysłane do samego siebie i pozwala na zapisanie ich w urządzeniu – uczniowie i studenci wiedzą, co mam na myśli)
– wyświetlanie przypomnień z kalendarza (doskonałe dla pracowników korporacji, którzy zapominają o spotkaniach)
– prognoza pogody oraz jej obecny stan
– stoper, minutnik, budzik – który można ustawić bezpośrednio na zegarku
– Bluetooth – oczywiste 😊
– możliwość wyboru ręki, na której nosimy opaskę
– detektor obecności opaski na ręce
– możliwość sterowania z opcją Smart Dom
– przypomnienia o bezczynności
– możliwość wymiany opaski (szeroki wybór na różnych portalach)
– dowolna konfiguracja ekranu głównego, możliwość dodawania własnych zdjęć/animacji

USTAWIENIA EKRANU

Za pośrednictwem aplikacji Mi Fit, możemy stworzyć własny ekran główny opaski. Wystarczy wejść na profil, a następnie w zakładkę „Sklep” i wybrać jeden z proponowanych motywów. Następnie wybieramy kolor czcionek oraz tło z galerii i voila! Po kliknięciu „Synchronizuj ekran” na opasce jak i w aplikacji pojawia się okno postępu; po określonym czasie, gdy synchronizacja się zakończy, możemy się cieszyć nowym wyglądem ekranu pastylki, którą może customizować zależnie od nastroju czy ubioru.

Domyślnie, na opasce mamy trzy rodzaje ekranu głównego do wyboru. Wystarczy przytrzymać palec na ekranie głównym do momentu poczucia lekkiej wibracji i możemy wybierać spośród domyślnych i customizowanych przez nas ekranów. Maksymalnie, możemy dodać na raz 3 własne kompozycje; to daje nam łącznie 6 ekranów do wyboru, które możemy mieć w jednym czasie w pamięci opaski. Predefiniowane ekrany można również edytować – wybierając, które elementy mają się znaleźć na widoku.

WYŁĄCZANIE APLIKACJI

Jeżeli jesteś facetem i zdecydowanie nie chcesz mieć monitoringu cyklu, wystarczy, że w aplikacji Mi Fit wejdziesz na profil swojej opaski, a następnie w zakładkę „ustawienia wyświetlania”. Możesz tam dowolnie wybierać to, co będzie się wyświetlać.

POGODA

Opaska łączy się za pomocą BT z telefonem, który za pomocą sygnału GPS ustala położenie użytkownika. Również wtedy pobierane są dane pogodowe i ładowane do urządzenia, aby móc przeglądać teraźniejszą i przyszłą prognozę pogody.

Podsumowanie

Xiaomi Mi Band 5 to naprawdę całkiem niezły gadżet. Ogromne możliwości użytkowania sprawiają, że opaska spawdzi się zarówno w szkole jak i w pracy. Zapewne są funkcje, o których jeszcze nie opowiedziałam – więc zachęcam Was do kupna i sprawdzenia możliwości opaski na własnej skórze. Jest to najlepszy sposób na poznanie wszystkich możliwości urządzenia. Gwarantuję, że nie zawiedziecie się!

Xiaomi Mi Band 5

$39.00
Gearbest.com
as of 12 lutego 2024 16:50
Reklama:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!