Reklama:

Gearbest zamknięte! Sklep ogłosi bankructwo!?

Jeden z największych konkurentów Banggood oraz AliExpress – Gearbest zamknięty! Póki co nieoficjalnie, ale można już uznać bankructwo sklepu.

Shenzhen Globalegrow E-Commerce czyli właściciel Gearbest.com od dłuższego czasu borykał się z problemami finansowymi. Kilka dni temu rozmawiałem z byłym pracownikiem, od którego dowiedziałem się, że firma od dłuższego czasu zaczęła zwalniać pracowników i najprawdopodobniej szykują się do złożenia wniosku o bankructwo.

gearbest bankructwo sklep nie dziala upadł co dalej gearbest zamknięte

Wchodząc na stronę sklepu widzimy komunikat o błędnym adresie. Być może sklep odżyje niczym feniks z popiołu, ale możemy stwierdzić, że to koniec. Dla Shenzhen Globalegrow E-Commerce jest jeszcze niewielkie światełko w tunelu, ponieważ rzekomo trwają negocjacje z bankiem, a spółka próbuje uzyskać również fundusze z innych źródeł. Tylko od tego zależy dalsze istnienie sklepu Gearbest.

My, czyli autorzy artykułów na AliLove.pl, jeszcze przed pandemią wrzucaliśmy Wam – czytelnikom – przeróżne, atrakcyjne kupony promocyjne, ale z czasem ich jakość malała co zaczęło sugerować problemy z funkcjonowaniem sklepu.

Gearbest zamknięte – co dalej?

Czekacie na dostawę produktów kupionych na dniach, kiedy to sklep jeszcze funkcjonował? Trzymamy kciuki by dotarły. Jeżeli nie to wierzymy, że za wszelkie zakupy płaciliście kartą płatniczą, a nie np. blikiem. Tak jak to zawsze radzimy – przy płatności kartą jest możliwość skorzystania z Chargeback’u. W przeciwnym razie bardzo trudno będzie odzyskać wpłacone pieniądze. Oczywiście wstrzymajcie się z działaniami co najmniej z 2 tygodnie.

 

 

 

Reklama:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!