WER Warszawa kompendium wiedzy

W tym poradniku znajdziesz na większość pytań dotyczących tajemniczego miejsca w Polsce – WER WARSZAWA. Co to jest? Jak się skontaktować? Gdzie to jest? Co to oznacza? Dlaczego moja przesyłka tam długo leży?

1. Co to jest i co to znaczy WER Warszawa?

WER to skrót od Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. Jest to miejsce do którego trafiają wszystkie paczki, na swojej drodze. Samych WER w Polsce jest kilka, ale Chińskie przesyłki w pierwszej kolejności trafiają z lotniska do WER Warszawa. Tutaj w skrócie można stwierdzić, że następuje ich sortowanie i podział na miejsca do których w następnym kroku mają trafić. Z tego miejsca też przesyłki zatrzymywane są w pierwszym w kraju Urzędzie Celnym.

2. Gdzie jest WER Warszawa, jaki mają numer telefonu i jak się z nimi skontaktować?

Kontakt z WER Warszawa graniczy z cudem, gdyż dzwoniąc na podany niżej numer telefonu, albo nikt nie odbiera, albo jest on zajęty (zapewne ktoś inny w tym czasie próbuje się połączyć i też się irytuje, że nikt nie odbiera). Z drugiej strony, ogrom pracy jest tam tak duży, że nie ma się co dziwić, że nikt nie odbiera, aczkolwiek obsadzenie kogoś na stanowisku kontaktu z klientami, byłoby dobrym pomysłem.
W każdym razie WER Warszawa mieści się pod adresem:
Ulica: ul. Łączyny 8
Kod pocztowy: 02-802 Warszawa
Tel 1: 22 548-13-91
Tel 2: 22 548-13-20
Czynne w dni robocze: 08:00-20:00

WER WARSZAWA Kompendium wiedzy Co to jest? Jak się skontaktować? Gdzie to jest? Co to oznacza? Dlaczego moja przesyłka długo tam leży? aliexpress alilove aliholik everythingaliex kiedy dostanę paczkę list przesyłkę
3. Dlaczego moja paczka tak długo tam leży i na co czeka? Czy ją dostanę? Kiedy ruszy dalej?

 

To jedno z najczęściej padających pytań odnośnie WER Warszawa. Jeszcze niecały rok temu, gdy przesyłka trafiała do WER W-wa, wystarczyły maksymalnie 4 dni, by trafiła ona do nas. Teraz niestety znacznie się to wydłużyło. Dlaczego? Otóż przekłada się na to wiele czynników. Jednym z nich jest właśnie ilość zamówień i otrzymywanych paczek.
Należy pamiętać, że do WER Warszawa trafiają nie tylko przesyłki i listy z zagranicy, ale także nadawane w kraju. Ludzie pracujący tutaj mają dużo przesyłek do przejrzenia i prawidłowego posortowania. Wspierani są przez maszyny, ale to czasami nie wystarcza. Ponadto WER ma priorytety rozdzielania przesyłek (przynajmniej do końca 2015 tak było). W pierwszej kolejności obsługiwane były przesyłki krajowe, następnie zagraniczne rejestrowane (polecone, z działającym numerem śledzenia aż pod dom), a następnie nierejestrowane w odpowiedniej kolejności (SF Express, china ordinary small packet plus aż po pocztę malezyjską). Od 2016 trochę się to zmieniło i schemat pracy uległ wyraźnej zmianie. Przesyłki rejestrowane potrafią tam leżeć tygodniami, a nierejestrowane dotrzeć w klika dni i odwrotnie. Aktualnie czas dostawy przesyłki z WER Warszawa to loteria i wróżenie z fusów. Nie da się jasno określić kiedy paczka/list ruszy w dalszą podróż.
Dodatkowo na opóźnienia wpływa mają przestoje związane ze świętami jak i strajkami, które ostatnio dosyć często mają miejsce. Pracownicy żądają podwyżek, Poczta Polska redukuje etaty i odbywa się to niekorzystnie na nas, konsumentach.
Równie oburzającym incydentem ostatnim czasem, stają się kradzieże i niszczenie przesyłek. Od początku 2016 roku, liczba osób składających reklamacje jak i ogólnie wyrażające swoje niezadowolenie wzrosła, z powodu otrzymywania przesyłek oklejonych taśmą poczty i z informacją, że „Produkt dotarł do kraju uszkodzony”. Tylko ciekawe jest to, że z całego rozdartego opakowania znika akurat sam telefon lub ubrania, a koperta dociera pusta. No cóż, dlaczego tak się dzieje pozostawiam każdemu z Was do interpretacji, na podstawie powyższych zdań.Podsumowując (tl;dr): Chyba tylko Wróżbita Maciej jest w stanie przewidzieć kiedy przesyłka ruszy dalej z WER Warszawa.

Masz dalsze pytania lub coś jest niejasne w związku z WER Warszawa, WER Zabrze i innymi? Zapraszamy do zadawania pytań na naszej grupie Facebook! [KLIK]