Reklama:

 

CLUSE jak poznać podróbkę?

Kolejny poradnik – po zegarkach Daniela Wellingtona – pokazujący jak rozpoznać podróbkę zegarka. Tym razem są to zegarki Cluse.

Zegarki CLUSE stały się hitem zakupowym na AliExpress. Stylistyka podobna do Daniela Wellingtona, niezbyt wymagające elementy do skopiowania. Rzec można, że wręcz nie do odróżnienia są te chińskie zegarki. Czy aby na pewno? Sprawdźmy to.

Porównajmy sobie dwa modele – na bransolecie oraz na skórzanym pasku i odpowiedzmy na pytanie tytułowe: CLUSE jak poznać podróbkę?

Zegarki CLUSE – bransoleta

Na AliExpress zegarki CLUSE na bransolecie są w czterech wersjach kolorystycznych. Srebrne, złote, miedziane i czarne. Dla porównania weźmy zegarki na srebrnej bransolecie.

Fakt, z daleka zegarki CLUSE wyglądają jak oryginał, ale w rzeczywistości te zegarki są jedną wielką porażką. Nie ma prawie ani jednego elementu dokładnego jak w oryginale.

Zapięcie i bransoleta. Kształt samej spinki jest praktycznie identyczny, ale grawer na nim jest znacząco różniący się od oryginału. Font w podróbce jest znacznie większy, z większymi odstępami między literami, a same litery są znacznie cieńsze niż w oryginale.

Sama bransoleta jest również kompletnie inna niż w oryginale. Jej „gramatura” w podróbce jest znacznie większa niż w oryginale.

CLUSE jak poznać podróbkęSamo zakończenie bransolety również zdradza jeden mały detal. Osłona zakończenia w podróbce jest bardziej kwadratowa niż w oryginalnym zegarku. Oryginał posiada zaokrąglone krawędzie.

CLUSE jak poznać podróbkęCLUSE jak poznać podróbkęJak wygląda tył zegarka? Również inaczej niż w oryginale. Inny font, inne napisy i ich rozkład. O widocznie innym mocowaniu bransolety już nie wspomnę.

CLUSE jak poznać podróbkęTeraz czas na najważniejszy element zegarka – jego tarcza. W czym tkwi różnica? Znacznie mniejszy napis CLUSE na tarczy, ponadto jest on przyklejony, a nie nadrukowany. Koperta również jest znacznie grubsza i posiada jednolite szkło, które nie załamuje się przy brzegach. Prezentowana tutaj podróbka posiada akurat dobrze odwzorowane wskazówki jak i „trójkąty” godzin. Niektóre podróbki mają całą tarczę wydrukowaną.

CLUSE jak poznać podróbkęWidać różnicę?

Zegarki CLUSE – skórzany pasek

Ok, weźmy teraz pod lupę skórzane paski w zegarku CLUSE. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób teraz może się załamać, bo wierzyło dotychczas, że ma podróbkę idealną z oryginałem. Ja przechodząc ulicą i widząc ludzi z zegarkami DW czy CLUSE natychmiast jestem w stanie rozpoznać podróbkę. Jedną dziewczynę nawet zapytałem o link do zegarka. Jej zaczerwienienie było nie do opisania. Problem w tym, że nie chciałem jej jakoś dopiec, a porozmawiać o zakupach na AliExpress jak z innym AliLoversem 🙂

Wróćmy jednak do zegarka. Lecimy z grubej rury. Za przykład posłuży zegarek z brązowym paskiem.

Tarcza. Podobnie jak wyżej. Inna czcionka, inny jej rozmiar, grubsza koperta.

Zegarki CLUSE - bransoletaSam pasek nieznacznie odbiega od oryginału. Różnica jest wyczuwalna w dotyku. Oryginał jest gruby, twardy i ma typowe dla skóry odbarwienia. Również jego zakończenie jest bardziej ostre. Z drugiej strony spinka również znacznie się wyróżnia. Inna czcionka i sam napis wygrawerowany, a nie namalowany.

CLUSE jak poznać podróbkę

CLUSE jak poznać podróbkęTeraz sam pasek i logo na nim. Logo w zegarkach CLUSE jest tylko na jednym pasku – od strony spinki. Oryginały posiadają jedną czcionkę w różnych rozmiarach, podróbki praktycznie w każdym miejscu mają inną czcionkę. Różnica w napisie jest oczywista. Inne jest także mocowanie spinki do paska jak i samego paska do koperty.

CLUSE jak poznać podróbkęDrugi pasek i potwierdzenie autentyczności skóry. Znowu różnica jest oczywista.

CLUSE jak poznać podróbkęTył zegarka wygląda w przypadku oryginału – tak samo jak w zegarku na bransolecie, w przypadku podróbki – zupełnie inaczej, ale też inaczej niż w podróbce na bransolecie.

CLUSE jak poznać podróbkęNa tym kończą się różnice między oryginałami, a podróbkami zegarka CLUSE.

Podsumowanie

Powyższy artykuł pokazuje jak łatwo odróżnić podróbkę zegarka od oryginału, ale jest on pomocny przy szukaniu idealnej kopii. Czy jest to duża różnica? Sądzę, że nie ma ANI JEDNEGO wspólnego elementu, więc różnice są ogromne.

Jakie są wasze wrażenia? Posiadacie zegarek Cluse? Zapraszamy do dyskusji na ten temat w komentarzu oraz na naszym forum dyskusyjnym lub grupie na Facebooku.

Reklama:

18 KOMENTARZE

 1. Cała ta tzw. :marka” cluse to jedna wielka podróba. Mało znana holenderska firma podrabia stare wzory . Tandetne zegarki .Zegarki nie dorównują jakością tym z wyższej półki, za to ceną jak najbardziej.

 2. Cała ta tzw. :marka” cluse to jedna wielka podróba. Mało znana holenderska firma podrabia stare wzory . Tandetne zegarki .Zegarki nie dorównują jakością tym z wyższej półki, za to ceną jak najbardziej.

 3. Dzień dobry,
  chciałabym zapytać, czy tylko mi się wydaje, czy rzeczywiście oryginalna tarcza (czy też to wina szkła?) jest bardziej żółtawa niż podróbka z aliexpress?

 4. Dzień dobry,
  chciałabym zapytać, czy tylko mi się wydaje, czy rzeczywiście oryginalna tarcza (czy też to wina szkła?) jest bardziej żółtawa niż podróbka z aliexpress?

 5. Czasem te różnice są tak małe, że trudno je odróżnić gołym okiem. Więc taki poradnik na pewno się przyda

 6. Czasem te różnice są tak małe, że trudno je odróżnić gołym okiem. Więc taki poradnik na pewno się przyda

 7. Mnie bardziej podoba się „podróba”- kwestia gustu, o czym się nie dyskutuje 😉

 8. Mnie bardziej podoba się „podróba”- kwestia gustu, o czym się nie dyskutuje 😉

 9. Proszę zwracaj uwagę na to, jak piszesz. Nie odbierz tego broń Boże jako hejt: bardzo dużo powtórzeń i błędów składniowych straszliwie utrudnia czytanie tego artykułu dla kogoś wyczulonego. Przede wszystkim: zbyt częste rozpoczynanie zdania od „Sam zegarek, sama bransoletka..” i unikaj „również”. Pozdrawiam 🙂

  Ps. Poza tym artykuł bardzo ciekawy.

 10. Proszę zwracaj uwagę na to, jak piszesz. Nie odbierz tego broń Boże jako hejt: bardzo dużo powtórzeń i błędów składniowych straszliwie utrudnia czytanie tego artykułu dla kogoś wyczulonego. Przede wszystkim: zbyt częste rozpoczynanie zdania od „Sam zegarek, sama bransoletka..” i unikaj „również”. Pozdrawiam 🙂

  Ps. Poza tym artykuł bardzo ciekawy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.