Reklama:

Jak odzyskać pieniądze z Aliexpress i nie tylko

W tym poradniku dowiesz się o trzeciej metodzie, która umożliwia odzyskanie pieniędzy w przypadku przegranego sporu. Jeżeli chcesz odzyskać pieniądze za nieudany zakup, a dispute i escalate dispute nic nie dają, to skorzystaj z tej porady.

Jak odzyskać pieniądze z Aliexpress gdy przegrywamy spór – tym tematem zajmiemy się w poniższym poradniku. Niestety opcja ta dostępna jest tylko dla osób, które dokonały płatności kartą płatniczą.

Dlaczego tak jest? Wyjaśnia nam to definicja chargeback:

Chargeback (z ang. obciążenie zwrotne) to procedura inicjowana przez bank we własnym imieniu, na podstawie reklamacji klienta. Umożliwia ona odzyskanie środków z tytułu kwestionowanej transakcji kartowej w sytuacji, w której klient nie może dochodzić swoich praw bezpośrednio – np. u sprzedawcy lub firmy obsługującej bankomat. W ramach procedury, bank wydający kartę przesyła za pośrednictwem systemu organizacji płatniczej reklamację, która jest przekazywana do akceptanta karty.

Źródło: https://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/usluga-chargeback.html

Kto może skorzystać z opcji chargeback? Na dobrą sprawę każda osoba dokonująca zapłaty kartą płatniczą, ale w każdym banku formalność do uzyskania zwrotu wygląda inaczej. Dla przykładu w T-Mobilebankowe wystarczy wypełnić poniższy kwestionariusz i przesłać za pośrednictwem wysyłania wiadomości z poziomu bankowości elektronicznej:

Jak odzyskać pieniądze z Aliexpress gdy przegrywamy spór

Sam kwestionariusz do pobrania jest >> TUTAJ <<

W przypadku mbanku należy skorzystać z kontaktu przez mlinię. Szczegóły dotyczące samego chargebacku jak i zasadach w mbanku opisuje artykuł z linku:

https://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/usluga-chargeback.html

Więcej na ten temat:

 

Reklama: