Reklama:

 

Czym jest ukryta aukcja na AliExpress – poradnik

Wiele osób ostatnimi czasy pyta, czym są ukryte aukcje na AliExpress i czym się różnią od tych 'zwykłych’, gdzie wszystko widać jak na dłoni. Może zacznijmy tę historię od początku.

Dlaczego chińscy sprzedawcy tworzą ukryte aukcje?

AliExpress podjęło ostrą walkę z handlem podróbkami za namową potentantów rynku modowego z całego świata. Całe wyjaśnienie możecie znaleźć w artykule Koniec z podróbkami z AliExpress.

Czy mimo tego, można dokonać zakupu 'replik’ w jakiś sposób na AliExpress?

Technicznie, jest to możliwe. Wielu sprzedawców oferuje zakupy z tzw. ukrytych aukcji. Są to aukcje przedstawiające całkowicie inny towar od tego, jaki zamierzamy kupić. Zwykle sprzedawca posiada swój zewnętrzny katalog (jak Yang Li – sprzedawca markowych butów). Wybieramy produkt i kupujemy na AliExpress coś zupełnie innego, byle cena się zgadzała. Sprzedawca dobrze o tym wie, że kupując paski do zegarków, ma wysłać zegarek, a za buciki dziecięce ma wysłać np. markową torebkę.
Kontakt ze sprzedawcami odbywa się jedynie za pomocą zewnętrznych komunikatorów – WhatsApp lub Skype.

TIMARKA – 'książkowy’ przykład ukrytej aukcji

TIMARKA jest serwisem oferującym głównie logowane zegarki damskie i męskie. We wspomnianym artykule znajdziecie również jego stronę internetową z katalogiem.

Sprzedawca oferuje zegarek. Każdy zegarek jest odpowiednio oznaczony byśmy wiedzieli co kupujemy, a sprzedawca wiedział który model wysłać:

Czym jest ukryta aukcja na AliExpress
Zegarki, które otrzymamy po zakupie i specjalne kody, które pomogą w zakupie konkretnego modelu.

Teraz wchodząc w specjalny link do zakupu na AliExpress, który jest właśnie „ukrytą aukcją”, zobaczymy, że do kupienia mamy paski do zegarków, ale do wyboru są kody, które było widać na powyższym obrazku. Te kody właśnie odpowiadają wybranym zegarkom.

Czym jest ukryta aukcja na AliExpress
Ukryta aukcja – kupujemy paski do zegarków. Brak wzmianki o zegarku. Do wyboru kody, które odpowiadają wybranym modelom zegarków.

Aby dokonać zakupu z jego strony, prosimy o zapoznanie się z instrukcją: TIMARKA – jak zrobić zakupy?

Dlaczego kontakt jedynie przez Skype/WhatsApp?

Jak nietrudno się domyślić, serwis ma dostęp do wszystkich wiadomości, które są regularnie sprawdzane i filtrowane pod kątem słów jak: brand, logo, [nazwa marki lub skrót], catalogue, i inne. By oszczędzić sobie i sprzedawcom kłopotów, najlepiej kontaktować się z nimi przez inne media, jak WhatsApp, Skype, email lub inne dostępne. Taka forma kontaktu jest bezpieczniejsza – jeśli napiszecie do jakiegoś sprzedawcy na AliExpress z pytaniem o logo, możecie być więcej niż bardziej pewnymi, że albo nie odpisze, albo skłamie że produkt nie posiada logo. Pamiętaj, że decydując się na zakup repliki masz świadomość co kupujesz i jakie są możliwe konsekwencje.

Co w przypadku sporu transakcyjnego?

Zawsze próbuj się dogadać ze sprzedającym poza AliExpress. Skoro już dokonałeś zakupu u niego, nie rób mu pod górkę. Kontaktuj się zawsze inną drogą. Dobrze jest również mieć konto na PayPalu, dzięki czemu w łatwy sposób można odzyskać pieniądze za uszkodzony towar.

Jeśli zakładasz dispute na AliExpress, NIGDY nie dodawaj opisu że logo jest krzywe, marka nie ta, jest literówka w logo, a już na pewno POD ŻADNYM POZOREM nie dodawaj zdjęć, na których pokazane jest logo produktu. Jeśli kupiłeś ’35 wkładek do butów’ z aukcji za $1, a otrzymałeś buty – nie wklejaj zdjęć butów do sporu, tylko spróbuj dogadać się ze sprzedającym.

Wystawianie feedbacka

Najlepiej – nie dodawaj zdjęć 🙂 Możesz napisać że produkt spełnił lub nie spełnił Twoich oczekiwań, ale nie na miejscu jest wklejanie zdjęć z logo lub produktem innym niż na aukcji. Takie aukcje szybko kończą żywota i sprzedawca zostaje puszczony z torbami.

Czym jest ukryta aukcja na AliExpressZbiór linków z ukrytymi ofertami

Zbiór linków do różnych produktów będącymi ukrytymi ofertami możecie znaleźć na naszym forum:

Temat z ukrytymi ofertami na AliExpress

Reklama:

10 KOMENTARZE

  1. Witam, co zrobić jak przy zakupie z ukrytej aukcji przyszedł mi inny towar? jak otrzymać zwrot?

  2. Witam, co zrobić jak przy zakupie z ukrytej aukcji przyszedł mi inny towar? jak otrzymać zwrot?

  3. Witam, zamówiłem sobie zegarek z ukrytej aukcji. Dzisiaj otrzymałem list z oddziału celnego chcą żeby przesłać im screena aukcji oraz kopię przelewu. Określić rodzaj i wartość towaru…. co w takiej sytuacji robić ???? proszę o pomoc

  4. Witam, zamówiłem sobie zegarek z ukrytej aukcji. Dzisiaj otrzymałem list z oddziału celnego chcą żeby przesłać im screena aukcji oraz kopię przelewu. Określić rodzaj i wartość towaru…. co w takiej sytuacji robić ???? proszę o pomoc

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.