Kupony AliExpress do czego służą, jak zdobyć, jak usunąć? PORADNIK

Kupony AliExpress, które możemy znaleźć w tym serwisie, to doskonała okazja do zaoszczędzenia kilku (czasem kilkudziesięciu, a w skrajnych przypadkach – kilkuset) złotych. W tym poradniku dowiesz się skąd wziąć kupony AliExpress, jaka jest ich wartości, czy można je łączyć oraz jak sprawdzić jakie kupony już mamy.

 1. Czym są kupony AliExpress?

  Kupon to swego rodzaju bon zniżkowy, który obniża nam cenę danego produktu, o wartość kuponu. Przykładowo, jeżeli jakaś rzecz kosztuje $10, a my posiadamy kupon o wartości $2, to ostatecznie za zamówienie zapłacimy $8.

 2. Rodzaje kuponów:

  Wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje kuponów:
  – kupony, które możemy dostać w sklepie od sprzedawców,
  – kupony, które możemy ‚wygrać’ określonymi sposobami od AliExpress.

  Kupony AliExpress od sprzedawców:

  Uprawniają nas do uzyskania zniżki na jeden lub więcej wybranych produktów ze sklepu. Większość kuponów działa na zasadzie odejmowania wartości rabatu – na AliExpress można spotkać tysiące kuponów różnorakich wartości, na przykład rabat $2 za wydane $19. Jednak najbardziej kuszące są kupony z rabatem o równowartości kuponu, czyli $3 za wydane $3.01 – jeśli w sklepie jest masa rzeczy po kilka centów, możemy uznać to za zakupy życia (tzw. cebula deal) 😉

  Kupony AliExpress do czego sluza jak zdobyc jak usunac poradnik skąd wziąć jak dostać czy się sumują jak sprawdzić gdzie są aliholik everythingaliex telchina xiaomi

  Kupony takie można znaleźć w sklepie sprzedawców. Jeśli jesteśmy na stronie produktu, wchodzimy w sklep sprzedawcy a następnie w zakładkę ‚Wyprzedaż przedmiotów’ (Sale Items). Jeśli kupony są dostępne, będą na samej górze strony.

  Dodatkowo, jeśli istnieje możliwość uzyskania rabatu, będzie to podane w informacjach przy danym produkcie. Wielu sprzedawców, prócz kuponu, dodaje także rabaty, które się sumują (zdjęcie poniżej).Kupony AliExpress do czego sluza jak zdobyc jak usunac poradnik skąd wziąć jak dostać czy się sumują jak sprawdzić gdzie są aliholik everythingaliex telchina xiaomi Kupony AliExpress do czego sluza jak zdobyc jak usunac poradnik skąd wziąć jak dostać czy się sumują jak sprawdzić gdzie są aliholik everythingaliex telchina xiaomiPamiętajmy jednak, że sumują się tylko „Store Promotion”, które automatycznie obniżają kwotę zakupu (to nie są kupony) po osiągnięciu pewnej kwoty (powyżej po przekroczeniu $50, automatycznie kwota zostanie pomniejszona o $2), wraz z kuponami dodatkowymi. Dzięki temu powyższy produkt, po osiągnięciu kwoty zamówienia $50, ostatecznie będzie kosztował nas $46 ($2 automatycznie + $2 z kuponu).

  Kupony AliExpress do czego sluza jak zdobyc jak usunac poradnik skąd wziąć jak dostać czy się sumują jak sprawdzić gdzie są aliholik everythingaliex telchina xiaomiKupony które można wygrać od AliExpress

  W tym przypadku przydatna będzie aplikacja AliExpress na smartfony. Dzięki niej możemy zbierać tzw. Coinsy (za odpowiedni staż na apce – codzienna wizyta zwiększa ilość przyznawanych coinsów, ale tylko do 8 dnia.  Od tego czasu regularnie będziemy dostawać 16 coinsów za wizytę). Jeśli któregoś dnia nie zaglądniemy do zakładki ‚Coins&Coupons’ i nie klikniemy na złotą monetę, która przyznaje nam drogocenne monety, odliczanie zaczyna się od początku, czyli od 1 dnia 🙁
  Drugą opcją na zbieranie coinsów jest gra Flip’n’win, jednak każda gra kosztuje nas 5 coinsów – dodatkowo, szanse na wygranie są bardzo małe. Gra jest analogiczna do słynnej gry „Memory”, gdzie trzeba zapamiętać i odwrócić takie same kafelki, by wygrać to, co się pod nimi kryje. Jednak wiele osób skarżyło się, że pomimo prawidłowego odkrywania kart wedle tego co zapamiętali, pojawiały się zupełnie do siebie nie pasujące kafelki. Pisaliśmy o tym szczegółowo w poradniku o zbieraniu punktów na AliExpress i wymienianiu ich na nagrody.
  Kiedy już mamy wystarczającą liczbę coinsów, możemy je wymienić. Przysługują nam dwie opcje:
  – kupony zniżkowe do różnych sklepów (wcześniej powszechne były zniżki o równowartości kuponu, natomiast teraz najczęściej trzeba wydać więcej, by cokolwiek zaoszczędzić)
  – ‚darmowe’ prezenty od różnych sprzedawców (nie są całkowicie darmowe, trzeba zapłacić aż JEDNEGO CENTA 😀

   

  Jak użyć kuponu?

  Kupon możemy użyć dopiero podczas ostatecznego podsumowania zamówienia, tuż przed płatnością. Kupon nie jest widoczny w koszyku. Dopiero gdy podamy adres dostawy i potwierdzimy chęć złożenia zamówienia, kupon automatycznie zostanie aktywowany lub będziemy mogli wybrać sami, który chcemy użyć.

 3. Czy kupony można łączyć?

  Kuponów od jednego sprzedawcy nie można łączyć. Jeśli sprzedawca oferuje kupony na $2 i $3 za wydane odpowiednio $2.01 i $3.01, a my w tym czasie zrobimy zakupy na ponad $5, to system niestety nam nie zsumuje kuponów. Lepiej w takim wypadku zrobić dwa osobne zamówienia 🙂
  Jeśli dostępny jest kupon zniżkowy i dodatkowo zniżka od sprzedawcy (info przy produkcie), to te rabaty jak najbardziej się sumują 🙂
  Natomiast inaczej ma się sprawa z kuponem od AliExpress. Taki kupon obowiązuje na CAŁE ZAKUPY, nawet, jeśli są zrobione u różnych sprzedawców. Przykładowo robimy zakupy od sprzedawcy A, B i od C. Podczas podsumowania zamówienia widzimy ostateczną kwotę do zapłaty. Z kuponem AliExpress możemy obniżyć kwotę ostateczną do zapłaty, ale nie sumuje się on z poszczególnymi kuponami od sprzedawcy A, B i C. Chcąc skorzystać z kuponu u sprzedawcy A, nie będziemy mogli użyć kuponu od AliExpress i od sprzedawcy B i C.

 4. Gdzie mogę znaleźć zapisane kupony AliExpress?

  W zakładce ‚My coupons’. Będą tam kupony od AliExpress i od sprzedawcy. Wszystkie, również te użyte i nieaktywne.

 5. Jak mogę skasować zużyte kupony AliExpress lub te, których nie chcę?

  Problem w tym, że nie można. Trzeba je po prostu ignorować.

 6. Czy sprzedawca może przyznać mi specjalny kupon?

  Tak. Dostajemy wtedy powiadomienie o nowym kuponie od tego sprzedawcy. Znaleźć je można również w zakładce ‚My coupons’.

 7. Czy jeśli anuluję zakup, kupon zostanie mi przywrócony?

  Zjeść ciastko i mieć ciastko? Przy anulowaniu zakupu dostaniemy jedynie zwrot pieniędzy, i to tylko tyle, ile zapłaciliśmy – nie ile wynosiła cena przedmiotu bez zniżki. Kupon nie zostanie nam zwrócony, przepada.

 8. Co w przypadku sporu i full refundu?

  Zwrócona zostanie jedynie ta kwota końcowa, jaką zapłaciliśmy. Również kupon się nie odnowi. Wyjątek stanowiły kiedyś kupony od AliExpress. Składając wniosek o full refund, otrzymywaliśmy zwrot wartości produktu, czyli zarabialiśmy na tym.

 9. Skąd brać kupony AliExpres? Czy jedynym wyjściem jest szukanie ich na własną rękę?

  Jest to jeden ze sposobów, ale jest on bardzo czasochłonny i nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Drugim sposobem jest uczestnictwo w facebookowych grupach, na których prócz okazyjnie niskich cen są również kupony zniżkowe wyszukane przez żądnych okazji AliLoversów (np. grupa Aliexpress za grosze – [KLIK]). Pamiętajcie też o grupie AliLove – tam też wrzucamy kupony nie tylko do AliExpress – [ KLIK ]

internal_server_error <![CDATA[WordPress &rsaquo; Błąd]]> 500