Gwarancja na AliExpress – jak z niej skorzystać?

Gwarancja na AliExpress jest systematycznie wprowadzaną opcją, z której skorzystać mogą wszyscy kupujący, o ile ją wykupią. Taka gwarancja nie jest gwarancją sprzedawcy, a AliExpress i to serwis jest odpowiedzialny za jej obsługę. Jak z niej skorzystać? Zapraszamy do poradnika.

UWAGA! TWG nie obsługuje już gwarancji na AliExpress. Aktualnie zajmuje się tym Allianz! 

Czym jest gwarancja na AliExpress?

Gwarancja na AliExpress nie jest typową gwarancją do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Obejmuje ona początkowo telefony, ale z czasem da się zauważyć, że zaczyna obejmować też pozostałą elektronikę jak i inne przedmioty.

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystać

Na czym polega gwarancja na aliexpress? Wykupując ją, mamy rok czasu na wymianę wadliwego sprzętu na nowy! Przykładowo telefon nie zostanie naprawiony, a wymieniony na nowy egzemplarz w ciągu 10 dni.

Za obsługę gwarancji na AliExpress odpowiada The Warranty Group, firma która swoją siedzibę ma w USA i działa na rynku od ponad 50 lat.

Gwarancja na aliexpress jak skorzystać

Gwarancja na AliExpress – jak z niej skorzystać?

Aby móc ubiegać się o gwarancję na AliExpress musimy ją oczywiście zakupić wraz z produktem. Gdy spełniamy ten warunek, wchodzimy w nasze zamówienia i obok reklamowanego towaru wybieramy „Submit a warranty request”.

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystać

Otworzy nam się okno, które jest swego rodzaju panelem gwarancyjnym. Zobaczymy w nim status reklamacji itp. Aby zgłosić chęć reklamacji, musimy tutaj wcisnąć jeszcze raz „Submit a warranty request”.

Jeżeli nie możesz skorzystać ze zgłoszenia przez AliExpress, użyj tego linku:
TWG formularz zgłoszeniowy

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćZostaniemy przeniesieni na formularz gwarancyjny The Warranty Group, w którym musimy zaznaczyć czego oczekujemy. Oczywiście w tym przypadku zaznaczamy „Service Request” (1) i wciskamy przycisk Submit (2).

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćTeraz zostaniemy przeniesieni do formularza, który może być dosyć skomplikowany w wypełnienu, gdyż wymaga odpowiedzi po angielsku. UWAGA! Pytania w tym formularzu mogą się różnić w zależności od produktu! Szczegóły wypełnienia tego formularza, wraz z innymi przykładami można znaleźć na naszym forum dyskusyjnym w tym temacie.

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystać
Kliknij by powiększyć.

Po wypełnieniu formularza wysyłamy go wciskając przycisk Submit. Zobaczymy w nowym oknie potwierdzenie przyjęcia naszego zgłoszenia.

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćAliexpress Buyer ID – skąd je zdobyć?

Problemem może być uzyskanie naszego Buyer ID. Można podać nasz login do AliExpress w postaci maila, ale nie o to tutaj chodzi. Aby uzyskać nasz identyfikator, musimy wejść w „Account Settings” następnie z lewej „Edit Settings” i na środku „Edit Member Profile”

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćPrzejdziemy teraz do ustawień naszego konta na AliExpress, tutaj znajdziemy nasz Buyer ID, który widnieje pod nazwą Your member ID.

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćCo dalej?

Gdy wyślemy formularz, może się zdarzyć że otrzymamy maila z informacją o konieczności wypełnienia nowej wersji formularza. Jak nowy formularz wygląda możecie zobaczyć na naszym forum w tym temacie. Nie będziemy wydłużać tego poradnika. Osoby, które „ogarniają” temat same sobie poradzą, a nowe zapraszamy do wyjaśnienia na forum.

Jeżeli jednak wszystko przebiegło pomyślnie i nasze zgłoszenie zostało przyjęte, zostaniemy o tym poinformowani mailem i otrzymamy nasz numer zgłoszenia, który jest bardzo istotny w dalszym procesie gwarancyjnym.

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćW mailu tym otrzymamy też instrukcje co mamy zrobić dalej, na jaki adres wysłać przesyłkę i co ta przesyłka ma w sobie zawierać.

UWAGA! Na opakowaniu koniecznie napiszmy TWG <numer zgłoszenia> jak na zdjęciu poniżej:

gwarancja na aliexpress jak z niej skorzystaćRównież warto kartkę z tym kodem umieścić w samym pudełku. Mamy wtedy pewność, że przesyłka zostanie prawidłowo zinterpretowana.

Wysyłkę musimy zlecić na nasz własny koszt i od momentu zgłoszenia reklamacji, mamy na to 30 dni. Zalecam wysyłać przesyłki kurierem by mieć 100% pewności, że towar dotrze do adresata.

W razie pytań lub wątpliwości i ewentualnych problemów – zapraszamy na nasze forum dyskusyjne do tego tematu!