WAZA Powerbank 10000mAh

Tani powerbank z pojemnością 10000mAh. Pewnie ściema? Nie do końca.

Cena: $7 z kuponem
Lightinthebox: Kup Teraz w sklepie Lightinthebox

 

Powerbank WAZA, jak i wszystkie produkty WAZA są najprawdopodobnie „marką” sklepu Lightinthebox. W każdym razie taką informację uzyskałem od przedstawiciela LITB.

1Zawartość

WAZA Powerbank 10000mAh

Pudełko, w którym dotarł powerbank było ogromne, ale ostateczne opakowanie było znacznie mniejsze, co jest bardziej logiczne.

WAZA Powerbank 10000mAhW środku ciasno i skromnie:

WAZA Powerbank 10000mAhJednak w tej klaustrofobicznej przestrzeni znajdziemy instrukcję w J. angielskim, kabel micro USB i oczywiście podmiot tej recenzji – powerbank.

WAZA Powerbank 10000mAh

2Budowa

WAZA Powerbank 10000mAh

Powerbank jest stosunkowo ciężki do swojego gabarytu. Powerbank Xiaomi jest trochę większy i mam wrażenie, że lżejszy. Czy to dobry omen? O tym za chwilę. Przyjrzyjmy się budowie:

Jeden bok to 2 wyjścia USB (oba powinny być 5V 2.4A według informacji w instrukcji i na pudełku) i wejście micro USB do ładowania powerbanka. Bok to włącznik/wyłącznik i 4 niebieskie diody led do sygnalizowania stanu naładowania urządzenia.

WAZA Powerbank 10000mAhTył to informacje o powerbanku i tutaj ciekawostka… output to 3A 🙂

WAZA Powerbank 10000mAhFront lub też góra to pół błyszcząca porowata struktura z logiem WAZA. Pewnie trzyma się w dłoni, sam powerbank nie ślizga się np. po stole. Mnie się taki design podoba, ale to kwestia gustu. Sama ładowarka nie jest też znacznie większa niż karta płatnicza.

WAZA Powerbank 10000mAh

WAZA Powerbank 10000mAh

3Działanie

WAZA Powerbank 10000mAh

Czy pojemność jest prawdziwa? WAZA Powerbank 10000mAh czy może mniej?

Praktycznie rozładowany do zera powerbank podłączyłem z amperomierzem do ładowarki i zacząłem ładować. Po ponad 6 godzinach ładowanie zostało zakończone z wynikiem 8043 mAh. Czy to dobry wynik? Z pewnością nie jest zły!

Biorąc pod uwagę, że nie wiem jak bardzo był rozładowany powerbank, pamiętając o błędzie pomiaru amperomierza, można uznać moim zdaniem wynik za co najmniej dobry! Pamiętajmy też, że ten powerbank był w promocji i można go było kupić za niecałe 7USD!

Jak wygląda sprawa ładowania telefonu? Czy faktycznie oferuje on 2.4A? Moim zdaniem nie. Telefon Xiaomi Mi Note3 oraz Elephone U Pro bez problemu naładowałem na całej pojemności z podłączonym amperomierzem, ale zajęło to prawie cały dzień! Wciąż powerbankowi starczyło sił by ładować kolejne urządzenie. Bez podłączonego amperomierza, naładowanie do pełna Xiaomi Mi Note 3 przewidziane było na prawie 3h. W związku z tym, mogę sądzić, że wyjścia powerbanku mają nie 3.0A, nie 2.4A, a raczej 2.1A. Amperomierz pokazał również, że ładowanie Elephone U Pro odbywało się z natężeniem 1.9A.

Dziwi mnie to lekko, ponieważ WAZA napędzany jest trzema akumulatorkami od LG, opinie konsumentów potwierdzają zarówno quick charge jak i pojemność, a przedstawiony certyfikat również wzbudza zaufanie (choć wszyscy wiemy, jak to wygląda w Chinach z certyfikatami).

4Podsumowanie

Czy mimo wszystko polecam ten powerbank? Tak, ale tylko gdy będzie znowu w promocji. W przeciwnym razie jest on znacznie droższy i bardziej opłaca się kupić powerbank choćby Xiaomi 10000mAh, który z kuponami można dostać o wiele taniej.

Kup Powerbank WAZA w sklepie Lightinthebox