Reklama:

SOKI zegarek military z datownikiem

CENA: $1.09 (cebuladeal)
LINK: [ KLIK ]
INNI: [ KLIK ]
DOSTAWA: 20 dni

SOKI zegarek military z datownikiem (przynajmniej takie logo widnieje na tarczy oraz na tylnej blaszce), którego logo poniekąd przypomina mi logo firmy TAG, jest fenomenem jeżeli chodzi o jakość i cenę. Ich „military” design przypomina popularne Curreny, ale są od nich lepsze. Na tarczy widnieją arabskie cyfry oraz ich odpowiedniki dla czasu 24h. Szkiełko ochronne jest bardzo wyraźne i idealnie wpasowane, dzięki czemu z każdego kąta dokładnie widzimy godzinę. Czas odmierza nam (według opisu) „Japan Movement”. Czy to prawda, niestety nie jestem w stanie sprawdzić.

Oprócz wskazówki godzinowej i minutowej, które pokryte są faktycznie fluorescencyjną farbą, do naszej dyspozycji oddany został sekundnik. Fluorescencja faktycznie działa w przypadku wskazówek, ale niestety już nie, jeżeli mowa o paskach godzinowych. Ten element został zastąpiony białą, błyszczącą folią, która ma właśnie dawać złudzenie farby fluorescencyjnej. Szkoda, pełna tarcza świecąca w ciemności, sprawiłaby że zegarek byłby hitem. Ten minus z kolei, rekompensuje nam działający datownik! Tak, pierwszy raz spotykam się z działającym datownikiem w tak tanim, chińskim zegarku. W okienku po lewej stronie od godziny 3 mamy 31 dniowy kalendarz. Póki co działa on bezbłędnie (regulację daty należy rozpocząć od godziny 12:00). Jedynie przez chwilę ma euforia została poddana próbie, gdy próbowałem ustawić godzinę i mimo regulacji pokrętłem, data zawiesiła się na 25 dniu. Na szczęście to tylko za mocno wciśnięty przycisk. Nastawianie zegarka odbywa się w 3 etapach:
1 – wciśnięty do oporu = przycisk nieaktywny, zegarek działa
2 – przełączony na 1 tryb = zmiana daty
3 – przełączony na 2 tryb = zmiana godziny

Aby data prawidłowo się aktualizowała, należy rozpocząć od ustawienia godziny 12 (2 tryb), a następnie powrócić do ustawień daty (1 tryb) i potwierdzić wszystko wciskając regulator do końca.

Sama obudowa zegarka wykonana jest z aluminium pomalowanego matową farbą. Zegarek jest bardzo lekki i zgrabnie leży na ręce. Szczególnie gdy ktoś (tak jak ja) nie może pochwalić się pokaźnym nadgarstkiem, ten zegarek będzie idealnie się wpasowywał, gdyż średnica tarczy to raptem 3,8mm. Również według opisu na tarczy, obudowa jak i szkło zapewnia nam wodoodporność do 200metrów. Być może to prawda, ponieważ zegarek działa tak cicho, że nie zauważyłem, że dotarł do mnie już włączony. Tykanie usłyszymy dopiero przykładając do niego ucho, a nie jak w przypadku zegarka GT, z odległości kilku metrów.

Ostatnim i poniekąd najważniejszym elementem trzymającym ten zegarek na ręce są paski. Śmiem stwierdzić iż są one wykonane z prawdziwej skóry, gdyż w odróżnieniu od pasków „skórzanych” innych zegarków, te są grube i twarde. Pierwsze założenie wymagało lekko siły by odpowiednio dogiąć pasek i zapiąć go. Oba paski są obszywane wokół nicią, trzeba przyznać, że dosyć zgrabnie, a ponadto są one sklejane tak, by nie wypadły z zawiasów. W pobliżu tego klejenia znajdują się podwójne wybite napy, ale to raczej miał być element ozdobny, a nie funkcjonalny, gdyż nie spełniają one żadnej roli. Nadmiar paska możemy schować w podwójne szlufki. Jedna z nich jest regulowana, a druga na stałe umiejscowiona blisko „zamka”, który składa się z dwóch „ząbków”. Do dyspozycji na ręce mamy 7 stopniową regulację, a cała długość paska wraz z tarczą wynosi 25,5cm.

Od siebie mogę z całego serca polecić ten zegarek nawet po wyższej cenie i osobiście byłbym skłonny dać za niego blisko $6. Gama kolorów do wyboru jest duża, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni dla siebie zegarek.

 

SOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.pl SOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.pl SOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.pl SOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.pl SOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.pl SOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.plSOKI zegarek military z datownikiem | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl Zegarek military z datownikiem SOKI | www.alilove.pl

 

Reklama: