Reklama:

L18 37 Degree smartband monitor zdrowia

CENA: $15 (promocja)
ALIEXPRESS: [ KLIK ]
ALIEXPRESS INNI: [ KLIK ]
BANGGOOD: [ KLIK ]
GEARBEST: [ KLIK ]
DOSTAWA: 21 dni

L18 37 Degree smartband monitor zdrowia to taka konkurencja dla popularnego Xiaomi Mi Band. L18 nie wszystkie funkcje posiada w porównaniu do Mi, ale też ma takie, których ten drugi nie ma. Wydaje się być skomplikowane? Nie jest na szczęście.

Zegarek zakupiłem na mega promocji z Gearbest. Była ty chyba premiera i do tego w flashdeals więc zapłaciłem za niego jedynie $15. Aktualnie ten zegarek oscyluje w granicy $20, a Banggood życzy sobie za niego aż 120 zł! Widziałem też, że na GB cena raz podskoczyła do $24, a teraz znowu jest w okolicach $18. Podobnie na AliExpress.

Jeżeli nie chcesz czytać o zegarku, na samym końcu tej strony znajduje się obszerny materiał z unboxingu, przeglądu i testu funkcji. Także kliknij TUTAJ i przejdź do filmu.

Przejdźmy teraz do konkretów. Jak już wspomniałem, L18 to smartband lub też monitor zdrowia, a najrozsądniej można go określić jako health band. Tak po angielsku, to dodaje profesjonalizmu. Pytanie tylko, czy to urządzenie jest godne tak profesjonalnej nazwy? Moim zdaniem, to zależy. Głównie od tego, kto taki zegarek potrzebuje i w jakim celu chce go używać. Z pewnością na jego podstawie nie możemy liczyć na profesjonalne pomiary medyczne, ale też nie można zarzucić, że to zabawka.

L18 oferuje następujące funkcje, które wraz z aktualizacjami się rozszerzają i zapewne w przyszłości pojawią się nowe.

Ogół techniczny:

Zegarek łączy się z telefonami w systemie Android powyżej 4.3 i IOS za pomocą Bluetooth 4. Jednak potwierdzam, że łączy się też z Androidem 4.2 za pomocą Bluetooth 3. Również tam działa bez problemu aplikacja, którą można pobrać z Google Play (37 degree i wyskoczy nam aplikacja). Również ten program można pobrać po zeskanowaniu kodu QR z opakowania i instrukcji. Jest to jednak mniej wygodne moim zdaniem.

Po pobraniu, należy opaskę sparować z telefonem/aplikacją. Za pierwszym razem wyskakuje błąd, przy ponowieniu próby już to się udaje. Gdy urządzenie zostaje połączone, staje się niewidoczne dla innych urządzeń. By w ogóle je uruchomić, musimy najpierw podłączyć pod ładowanie za pomocą specjalnego gniazda i kabla micro USB, którego nie ma w zestawie. Następnie należy założyć konto w aplikacji, które wymaga weryfikacji SMS! Szczegóły na ten temat zostały przedstawione w filmie. Moim zdaniem weryfikacja sms jest tutaj bardzo głupim i zbędnym pomysłem. Na szczęście nie otrzymujemy żadnego spamu.

Bateria po pełnym naładowaniu wytrzymuje spokojnie kilka dni, chyba że włączymy pulsometr w trybie ciągłym. Wówczas czas pracy skraca się diametralnie. Zegarek jest też wodoodporny, co sprawdziłem osobiście pod prysznicem podczas kąpieli.  L18 ma też małą diodę led, która świeci w różnych kolorach w zależności od wykonywanej czynności.

Bez znaczenia jest ręka na której opaska jest założona. Wszystkie te informacje podajemy w ustawieniach, w aplikacji. Dodajemy też takie dane jak wzrost, waga, płeć i wiek.

Przejdźmy teraz do poszczególnych funkcji.

Ciśnieniomierz:

Ciśnieniomierz kojarzy mi się głównie z dużym urządzeniem i ciężkim, zakładanym na nadgarstek, który może mierzyć tylko gdy trzymamy rękę w określonej pozycji. L18 potrafi na dobrą sprawę to samo, ale i w ruchu, i w niekoniecznie ustalonej pozycji oraz dużo szybciej. Ciężko jednoznacznie określić wiarygodność pomiaru, ale jest on bardzo zbliżony do wyniku, który otrzymywałem na zwykłym ciśnieniomierzu. Różnica była rzędu kilku jednostek. Zobaczcie sami:

Pomiar na L18 pokazał ciśnienie 116/78, a zwykły ciśnieniomierz 114/73.

W kilku kolejnych próbach wynik był równie bardzo zbliżony. Szczegóły działania jako rozwinięcie (test na żywo) w filmie u dołu strony.

Pulsomierz:

Pulsomierz działa na dwa sposoby. Pierwszy z nich dostępny jest w oprogramowaniu tuż po instalacji, czyli pomiar z jednym wynikiem, drugi dopiero po aktualizacji (pulsomierz w trybie ciągłym). W tym przypadku podobnie jak z ciśnieniem. Wyniki są bardzo zbliżone, aczkolwiek ciężko to zbadać by móc potwierdzić w 100%.

Jeżeli chodzi o jednorazowe badanie, to działa to w tym samym stylu co pomiar pulsu w Galaxy S5. Jeżeli mowa o trybie ciągłego pulsometru to… działa to, ale z niezłym opóźnieniem. Puls nie jest mierzony na bieżąco, tylko w przerwach. Po uruchomieniu pulsomierza należy odczekać 30 sekund, a następnie pojawia się pierwszy odczyt, za kilka sekund kolejny itp. Co ciekawe gdy podczas używania pulsometru dotykałem sztangi, moje pomiary były – lekko mówiąc- dziwne. Puls nagle spadał do 40 by za chwile było 140. Gdy nie dotykałem metalowych przedmiotów pomiar był bardziej jednolity. Zakładam, że w kolejnej aktualizacji zostanie to poprawione.

Z tego miejsca też informuję, że mimo zapewnień Gearbest, zegarek nie łączy się z Endomondo (pokazane na filmie). Domyślnie powinien, ale nie chce. Może to ja jakoś nie potrafię go sparować.

Częstotliwość oddechów:

Szczerze? Nie wiem jak to działa, co dzięki tej informacji możemy się dowiedzieć i na co to komu, ale jest. W ciągu kilku sekund jest w stanie podać nam liczbę wykonanych oddechów na minutę. Niby się to zgadza, ale podobnie jak w powyższych przypadkach, były odchyły w porównaniu do tego co sam liczyłem. Być może jest to dobra opcja by sprawdzić bezdech senny w monitorze snu, o którym za chwilę.

L18 37 Degree smartband monitor zdrowia ALIEXPRESS POLSKA PL ALILOVE

Samopoczucie i zmęczenie:

Jeżeli nie wiecie, czy jesteście zmęczeni, bądź czy jesteście spokojni, czy zdenerwowani, to uruchomcie to dwuminutowe badanie. Otrzymacie jasną informację, że albo jesteście zmęczeni i w jakim stopniu, albo że jest wszystko ok i jesteście spokojni. Najdłuższe pomiary, ale o dziwo bardzo wiarygodne. Gdy czułem się jeszcze w miarę pełen energii, opaska to pokazywała, gdy byłem już zmęczony i sam to odczuwałem, to opaska również to potwierdziła. Przegląd tych dwóch funkcji na filmie.

Krokomierz:

Krokomierz to funkcja, którą nie trzeba opisywać. Mierzy kroki. Sama. Nie da się ją włączyć, robi to automatycznie, „w tle”. Funkcja ta aktywuje się gdy wykonujemy pewien ruch ręką, taki jak podczas chodu. Nie mierzyłem kroków, ale moim zdaniem krokomierze to urządzenia które łatwo oszukać, więc nie zwracam osobiście uwagi na wyniki.

L18 37 Degree smartband monitor zdrowia ALIEXPRESS POLSKA PL ALILOVEMonitor snu:

Jedna z ciekawszych funkcji, ale raczej uboga. Aktywuje się również automatycznie. Opaska sama wyczuwa kiedy leżymy i śpimy. Również uruchamia się podczas popołudniowych drzemek. Monitorowana jest wówczas długość snu, czas głębokiego i płytkiego snu oraz ilość pobudek, co przekłada się ostatecznie na punktowy wynik jakości snu. Fajna opcja, która np. z połączeniem miernika oddechów, może pokazać nam czy budzimy się nocą, jak często i czy ma coś z tym wspólnego bezdech senny, który jak wiadomo skraca ilość wykonywanych oddechów.

L18 37 Degree smartband monitor zdrowia ALIEXPRESS POLSKA PL ALILOVEPodsumowanie tygodniowe lub miesięczne:

Raport jakości naszego zdrowia i aktywności, generowany jest automatycznie co tydzień lub co miesiąc. Otrzymujemy w nim wykresy oraz obszerne opisy, jak i wskazówki na co powinniśmy zwrócić uwagę i co poprawić. Bardzo ciekawa funkcja.

 

 

 

Film:

 

Reklama:

12 KOMENTARZE

  • Instrukcja mówi co innego, że zapięcie (klips) jest specjalnie metalowy, bo odbija on impuls wysyłany z czujnika 😉 To nie miband.

  • Instrukcja mówi co innego, że zapięcie (klips) jest specjalnie metalowy, bo odbija on impuls wysyłany z czujnika 😉 To nie miband.

  • Instrukcja mówi co innego, że zapięcie (klips) jest specjalnie metalowy, bo odbija on impuls wysyłany z czujnika 😉 To nie miband.

  • Nie wiem jak elastyczny jest IOS, ale jak próbują wgrać na starą wersję to może być klops. W androidzie działa na wersji poniżej zalecanej. Co do Apple, na gearbest komentują, że działa. Zapewne kwestia kto i jak ogarnia obsługę.

  • Nie wiem jak elastyczny jest IOS, ale jak próbują wgrać na starą wersję to może być klops. W androidzie działa na wersji poniżej zalecanej. Co do Apple, na gearbest komentują, że działa. Zapewne kwestia kto i jak ogarnia obsługę.

  • Nie wiem jak elastyczny jest IOS, ale jak próbują wgrać na starą wersję to może być klops. W androidzie działa na wersji poniżej zalecanej. Co do Apple, na gearbest komentują, że działa. Zapewne kwestia kto i jak ogarnia obsługę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.