Reklama:

Myszka bezprzewodowa TECKNET M006

 

Miałem wiele myszek bezprzewodowych z AliExpress, ale wszystkie bardzo szybko się psuły. To laser przestawał działać, to przyciski wariowały, to scroll żył swoim życiem. Myszka firmy Tecknet na szczęście nie zawodzi już od 12 miesięcy.

Myszka bezprzewodowa Tecknet M006 została kupiona na wyprzedaży 11.11 AliExpress, ale… w roku 2016. Tak, działa do dzisiaj!

Dane techniczne myszki:

Wymiary: 105 x 65 x 41,5 mm
Tryb pracy: 2.4GHZ Wifi – Bezprzewodowy
Zasięg: 5 – 15m
DPI: 1000/1500/2000/2400
Ilość przycisków: 5
Waga: 105g
Zasilanie: 2x AA baterie
Czas pracy: 18 miesięcy bez wymiany baterii

Zestaw:

Myszkę otrzymujemy w pudełku z logo TECKNET. Mimo, że nie wygląda, to jest to dobrze zabezpieczone. W zestawie otrzymujemy:

 • Instrukcję w J.angielskim
 • Kartę gwarancyjną, którą po zarejestrowaniu na stronie producenta wydłuża nam gwarancję
 • Myszkę

tecknet m006 tecknet m006Działanie:

Myszka posiada 5 przycisków: lewy, prawy, wstecz, dalej, zmiana DPI oraz scroll z przyciskiem funkcyjnym. Od dołu jest też włącznik, który sprawdza się przy transporcie myszki. Dzięki swoim wymiarom, myszka leży idealnie w dużej jak i małej dłoni. To nie jest malutka myszka, ani duża jak niektóre przewodowe. Powiedziałbym, że to taki średniej wielkości gryzoń. Bardzo przyjemnie mi się z nim pracuje. Kciukiem bez problemu operuję na przyciskach wstecz, dalej.

tecknet m006 tecknet m006Tecknet M006 zasilany jest dwoma bateriami AA. Ja u siebie używam Varta Longlife i od zeszłego roku (końcówka listopada 2016) używam jej na tych samych bateriach. Jestem pozytywnie zaskoczony tym faktem. Myszka oferuje tryb oszczędzania energii i producent oferuje pracę do 18 miesięcy na jednych bateriach, ale nie wierzyłem, że to będzie prawda.

tecknet m006Połączenie myszki z komputerem lub innym urządzeniem odbywa się za pomocą nano odbiornika Wifi USB. Zasięg w linii prostej jest naprawdę imponujący. Nie mam zbyt dużego mieszkania, ale z jednego pokoju jestem w stanie sterować komputerem znajdującym się w drugim pokoju. Do tego myszka wykorzystuje optykę laserowo-elektroniczną (Tecknet BlueWave Pro Sensor) co pozwala na używanie jej bez przeszkód na różnych powierzchniach, bez konieczności używania podkładek. Testowałem ją na kołdrze, kocu, dywanie, tapczanie, książce, drewnianym biurku, spodniach dresowych i bluzie. Daje radę!

Podsumowanie:

Szczerze? Byłbym w stanie zapłacić więcej za tę myszkę. Jest naprawdę dobra! Z całego serca mogę ją polecić. Design jest stonowany, ale też nie skromny. Myszka ma swój urok, ale główną jej zaletą jest bezawaryjne działanie przez równy rok i nic nie zanosi się by coś miało się zmienić!

 

 

Reklama:

6 KOMENTARZE

 1. Myszka bardzo wygodna, idealnie leży w dłoni, do starej już nie wrócę 😀
  Trochę za ciężka ale ma dobre ślizgi i nie czuć tego przy ruszaniu nią. Chociaż kupując mysz na 2xAA trzeba mieć świadomość, że swoje musi ważyć.
  W tej cenie warto kupić

 2. Myszka bardzo wygodna, idealnie leży w dłoni, do starej już nie wrócę 😀
  Trochę za ciężka ale ma dobre ślizgi i nie czuć tego przy ruszaniu nią. Chociaż kupując mysz na 2xAA trzeba mieć świadomość, że swoje musi ważyć.
  W tej cenie warto kupić

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.