Reklama:

Xiaomi Wifi Repeater 2 300M – Recenzja

Słaby zasięg sieci WiFi? Spokojnie, Xiaomi oferuje tanie rozwiązanie tego problemu. I to całkiem skuteczne…

1. Podstawowe informacje

Co to jest? Wzmacniasz sygnału WiFi. To chyba najlepsze wyjaśnienie. Dzięki temu małemu urządzeniu, słaby zasięg może zostać wzmocniony nawet kilkukrotnie umożliwiając używanie Internetu w płynny sposób.

Wzmacniacz drugiej generacji wyposażony w dwie anteny o łącznej mocy nadawczej do 300Mbps. Pierwszy Xiaomi Repeater posiadał tylko jedną antenę o mocy transmisji do 150Mbps. Xiaomi WiFi Repeater 2 paruje się bez problemu z większością routerów, a sam potrafi łączyć do 16 różnych urządzeń w jednej chwili. Częstotliwość pracy urządzenia to 2.4GHz. Waga to 30g, a długość urządzenia to 12cm wraz z złączem USB, bez – 9cm.

2. Dostawa i zawartość

Każda moja recenzja nawiązująca do produktu Xiaomi, zaczyna się od opisu zawartości. W prawie każdej stwierdzam, że X uwielbia minimalizm. Tym razem przeszli samych siebie. Liczyłem na pudełko, ale skromny design wszedł na nowy level i otrzymujemy wzmacniacz w strunowej, sztywnej folii.

Xiaomi WiFi Repeater Xiaomi WiFi Repeater

Papierowa instrukcja? Nie ma. Uruchomienie tego urządzenia jest tak oczywiste, że nie wiem co tutaj można tłumaczyć, ale Xiaomi pomyślało i o tych, którzy nie wierzą w swoje możliwości. Krótką informację obsługi urządzenia można znaleźć na tyle opakowania.

Xiaomi WiFi Repeater

Jak wygląda samo urządzenie? Niczym pendrive. Długi na kilkanaście centymetrów stick wpinany w dowolny port USB. Całość zgina się w tylko jednej osi. To dobrze, ale mógłby się wyginać też w dwóch osiach. Takie rozwiązanie byłoby idealne.

Poza tym oczywiście wytłoczone logo Mi i napis WiFi+.

Xiaomi WiFi Repeater

Xiaomi WiFi Repeater

Z tyłu urządzenia znajdziemy przycisk Reset i diodę LED informującą nas o stanie pracy urządzenia.

Xiaomi WiFi Repeater

Od boku skromna informacja co to za urządzenie i kto jest producentem.

Xiaomi WiFi Repeater

3. Działanie urządzenia

Pierwszym moim krokiem było wpięcie Xiaomi WiFi Repeater 2 do portu USB w telewizorze, ale każdy może wpiąć w dowolny inny. Idealne rozwiązanie w moim przypadku, gdyż sygnał z routera w moim centrum dowodzenia bardzo słabł w drugim pokoju z TV.

Kolejnym krokiem było wyszukanie urządzenia w aplikacji MiHome:

Xiaomi WiFi Repeater

Jeżeli urządzenie nie jest odnajdywane przez aplikację MiHome, musimy je dodać ręcznie poprzez wyszukiwanie urządzeń w pobliżu. Wówczas nastąpi proces parowania. Najprawdopodobniej będziemy musieli podać hasło do naszej sieci WiFi. Gdy już wykonamy ten etap zobaczymy taki ekran:

Xiaomi WiFi Repeater

Ustawienia Xiaomi WiFi Repeater 2 nie są imponujące:

Teraz Xiaomi WiFi Repeater

Jak się połączyć ze wzmocnioną siecią? Wystarczy wybrać tę, oznaczoną końcówką „_plus”. W urządzeniach Xiaomi, Repeater 2 ma nawet swoje małe logo:

Xiaomi WiFi Repeater

Teraz najważniejsza część tej recenzji. Czy to w ogóle działa? Odpowiadam: TAK!

W moim mieszkaniu ściany są wykonane chyba zgodnie z wojskową myślą budowniczą. Sygnał między dwoma pokojami w odległości kilku metrów od siebie potrafi być tak słaby, że aż czasami rozłącza połączenie. Xiaomi WiFi Repeater 2 wyłapuje tę sieć mimo słabego sygnału i skutecznie go wzmacnia. Co więcej, działa tak dobrze, że zasięg jest wychwytywany poza domem w znacznej odległości od urządzenia.

Niech moje słowa zobrazują poniższe screeny:

Siła sygnału jest wzmocniona ponad dwukrotnie. Łącze będzie działać tak stabilnie, jak stabilne będzie połączenie wzmacniacza z Routerem, ale oba urządzenia są statycznie usytuowane, że nie ma z tym większego problemu. Kilka razy zdarzyło się, że wzmacniacz zgubił sygnał od routera, przez co sam nadawał silny sygnał, ale nic z niego nie wynikało.

Router który ja używam to standardowy Sagecom z Orange Box. Samo w sobie jest to słabe urządzenie, ale Xiaomi znacznie poprawia jego pracę.

 

Xiaomi Mi Wifi Repeater 2 dostępny do kupienia:

 

Reklama:

12 KOMENTARZE

    • Chińska i angielska różnią się językiem używanym w aplikacji. 1 i 2 różnią się ilością anten. W recenzji jest wersja 2.

    • Chińska i angielska różnią się językiem używanym w aplikacji. 1 i 2 różnią się ilością anten. W recenzji jest wersja 2.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.