Reklama:

Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest

Prosty design, funkcjonalność i pomysł w jednym – to cechuje praktycznie każdy produkt Xiaomi. A jak spisuje się myszka? Więcej w recenzji poniżej.
Więcej o ciekawych gadżetach od Xiaomi możecie poczytać tutaj: Xiaomi – ciekawe gadżety, o których mogliście nie wiedzieć.

Cena: $22
Czas dostawy: 3 tygodnie
Kup na GearBest
Kup na AliExpress

Myszkę mam już od Świąt Bożego Narodzenia, więc troszkę czasu ze mną spędziła. Wtedy też był to bardzo świeży produkt od Xiaomi, dlatego jej cena była wysoka – aż $22. Dzisiaj możecie ją mieć na GearBest już za $16.55, na AliExpress jest trochę droższa.

Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china
Paczka doszła w 3 tygodnie, akurat przed świętami – w sam raz na prezent pod choinkę dla mnie. Zapakowana w brandowy kartonik, folię bąbelkową i standardową 'kurierską’ kopertę (z plastiku). Pełne opakowanie możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Myszka dostępna jest w kolorze srebrnym – bardzo ciężko jest dorwać jej drugą wersję, w kolorze rose gold.

Produkt współpracuje z produktami praktycznie wszystkich marek – zarówno działających na Windowsie, jak i na Androidzie – wg aukcji myszka jednak nie działa na produktach firmy Apple. Dlaczego tak jest? Nie wiem. Być może to coś związanego z 'plug’n’play’ lub brakiem sterowników na system 'Jabłka’. Niestety nie mam okazji tego sprawdzić.

Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china

Myszka zasilana jest za pomocą dwóch baterii AAA. Baterie nie wchodzą w skład zestawu (na GearBest, na AliExpress z linku wyżej dostaniecie baterie w komplecie).

Całość składa się z rozsuwanego, logowanego pudełka, myszki oraz odbiornika, który jest zamocowany pomiędzy bateriami w myszce. Należy go wyjąć i umieścić w gnieździe USB swojego komputera lub tabletu.

Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china

Myszka działa za pomocą technologii Bluetooth w wersji 4.0. Obudowa to połączenie plastiku i stopu aluminium (co wyraźnie czuć w dotyku – plastikowa, biała część myszki jest cieplejsza od tej srebrnej, wykonanej z aluminium). Cała myszka z bateriami waży zaledwie 78 gram!

Urządzenie może jednocześnie się połączyć nawet z dwoma komputerami poprzez Bluetooth Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china – co umożliwia pracę na dwóch połączonych ekranach. Bardzo czuły laser dokładnie pozycjonuje ruchy myszki. Myszka swoim designem idealnie wpisuje się w współczesny świat – wyglądem nawiązuje do Apple, ale jeśli ktoś dobrze zna produkty Xiaomi to wie, że jest to ich unikatowy styl bycia.

Myszka działa płynnie, nie zacina się. Po długiej nieaktywności urządzenie przestaje reagować, trzeba 'odkliknąć’ żeby powróciło do pracy. Pozwala to oszczędzać baterie. Laser również nie jest aktywny cały czas – uruchamia się jedynie, gdy poruszamy myszką. Sygnalizuje nam to zielona dioda na spodzie korpusu.

Niestety, ale zdarza się, że przycisk 'scroll’ zaczyna troszkę świrować. Jednak dzieje się tak z tego powodu, że byłam przyzwyczajona do innych myszek i trzymałam palec za blisko Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china przycisku. Przy próbie klikania jakiegoś elementu na długiej stronie, strona sama przewijała się dwie linijki do góry i w dół. Po ustąpieniu nacisku – powracała do normalności. Także jak widać, myszka jest niesamowicie czuła i wystarczy jedynie zmienić położenie palca, by problem zniknął. Długo nie wiedziałam co jest przyczyną, aż pewnego deszczowego dnia wpadłam na taką ideę i ją sprawdziłam. Niestety powiedzenia o blondynkach się sprawdzająxD

Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china

Wspomniałam o podłączeniu do drugiego urządzenia. W drugim urządzeniu musi być technologia Bluetooth, by ten trik zadziałał: należy uruchomić BT, następnie przycisnąć kółeczko, gdzie świeci się zielona dioda podczas pracy urządzenia i przytrzymać, aż zmieni kolor na niebieski. Wtedy uruchamiamy działanie myszki za pomocą Bluetootha. Również jeśli zapomnieliśmy zabrać odbiornika (małego białego urządzenia z wnętrza myszki, które wkłada się do USB komputera), możemy 'odpalić’ nasze małe Xiaomi za pomocą właśnie działającej niebieskiej diody.

Jeżeli szukacie czegoś stylowego do biura lub domu, zdecydowanie polecam tę myszkę. Cena nie jest wygórowana, zwłaszcza teraz, gdy jest promocja. Urządzenie z pewnością będzie Wam służyć latami, zresztą pamiętajcie, że na GearBest jest roczna gwarancja!

Bezprzewodowa myszka Xiaomi Mi z GearBest myszka gearbest aliexpress alilove recenzja review polska poland chiny china

Zdjęcia są własnością serwisu www.alilove.pl i Administratorzy nie wyrażają zgody na wykorzystywanie ich w całości lub wraz z modyfikacją. Tekst autorski.
Reklama:

6 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.