Reklama:

Karta dźwiękowa muzyczna 7.1 na USB

CENA: $1,59
LINK: http://buy.alilove.pl/o2uc4gxcc6ct2q/
INNI: http://buy.alilove.pl/dvedprefug63cw/
BANGGOOD: http://www.banggood.com/USB-to-3D-Audio-Sound-Card/
DOSTAWA: 9 dni

Karta dźwiękowa muzyczna 7.1 na USB, ku mojemu zdziwieniu działa bardzo dobrze. Jak na swoje gabaryty i cenę, jest to idealne rozwiązanie dla osób z uszkodzonymi kartami dźwiękowymi w komputerach, ale też dla osób, które chcą uzyskać znacznie lepszą jakość rozmów na np. Skype, czy też ogólnie podczas nagrywania głosu.  Jakości studyjnej tutaj nie uświadczymy, ale nagrania są na bardzo przyzwoitym poziomie. O tym za chwilę.

Budowa:

Karta jest rozmiarów bardzo zbliżonych do przeciętnej wielkości pendrive. Długość obudowy to 4,5cm, szerokość 2,5cm, a wysokość niecały centymetr. Na górze znajduje się mini panel kontrolny z przyciskami do sterowania dźwiękiem. Możemy z jego poziomu zwiększać lub zmniejszać głośność lub całkowicie wyciszyć dźwięk głośników lub mikrofon. Poza przyciskami, na obudowie znajdują się również dwie diody. Czerwona symbolizująca wyciszenie (tzw. MUTE), oraz zielona, która informuje nas, że urządzenie jest podłączone i działa. Z jednego boku znajdują się oczywiście dwa porty mini jack. Oba są podpisane, więc nie sposób pomylić wejść. Żółty to gniazdo mikrofonu, a zielony słuchawek. Całość nie sprawia wrażenia solidnej budowy, a raczej przypomina wiotką konstrukcję z plastiku, ale mimo mojego częstego używania, wszystko się trzyma i działa jak należy.

 

Odtwarzanie dźwięku:

Karta dźwiękowa powstała na chipsecie  CMedia. Po pierwszym podłączeniu pobiera automatycznie sterowniki z internetu. W opisie jest informacja oprogramowaniu Xear 3D Sound Simulation, które rozszerza nam dźwięk do systemu 7.1 Niestety nie jest ono dołączone do karty.
W każdym razie do pobrania jest z tego oto linku: http://www.drivers-download.com/Drv/C-Media/CM108/Xear%203D%20V7-12-8-2142.zip

Bez niego dźwięk odtwarzania jest nieznacznie gorszy na słuchawkach, niż ze standardowego Realteka HD. Również to co oferuje Windows pod względem konfiguracji. Domyślny equalizer nie pozwala na lepsze korekcje pasm dźwiękowych. Maksymalna jakość jaką można uzyskać z tego urządzenia to 48kHz. Odsłuchując tego samego utworu na głośnikach laptopa (Lenovo Y580), a na słuchawkach przez tę kartę USB, stwierdzam, że lepiej wypadają głośniki. Dźwięk jest głębszy, bardziej miękki. Również jeżeli do karty Realteka podłączy się te same słuchawki, to i na nich jakość jest lepsza. Urządzenie USB generuje płaski dźwięk.

Sprawa zmienia się po instalacji sterowników. Wówczas jakość dźwięku możliwa do ustawienia wzrasta do 96kHz, pojawia się dodatkowa możliwość korekcji dźwięków. Użytkownikom oddawany jest do dyspozycji predefiniowany EQ z 12 presetami, ale i możliwością ręcznej konfiguracji poszczególnych pasm. Poza tym mamy możliwość dostosowania środowiska (otoczenia), w którym odtwarzany jest dźwięk i jego wielkość, uruchomienie i dostosowanie trybu DSP (7.1 virtual) czy też włączanie trybu karaoke. Te wszystkie ulepszenia wprawdzie polepszają jakość dźwięku, ale nadal odbiega on od Realteka. Szkoda, może użycie tutaj zewnętrznych tweaków dźwiękowych poprawi ten stan.

Nagrywanie

Nagrywanie dźwięku na tym urządzeniu jest dużo lepsze niż przy pomocy karty wbudowanej Realtek, a już z pewnością lepsze od mikrofonów wbudowanych w panele laptopów. Podłączając mikrofon pchełkę z tej recenzji: http://alilove.pl/mikrofon-pchelka-na-klips-jack-35mm-2m-krawatowy/ dźwięk jest bardzo czysty. Nie są generowane żadne szumy czy trzaski. Karta ta znacząco poprawi jakość rozmów online, o ile podłączymy pod nią dobry mikrofon. Przykład jakości nagrania możecie odsłuchać tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=BaJnqc6ATWE

 

Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Szczerze polecam ją za tę cenę. Dla mnie jak znalazł pod nagrywanie czystych dźwięków niewielkim kosztem. Dla audiofilii niestety odsłuchiwanie dźwięku może być gorsze, ale to oczywiście też zależy od domyślnej karty dźwiękowej.

Karta dźwiękowa muzyczna 7.1 na USB Karta dźwiękowa muzyczna 7.1 na USB Karta dźwiękowa muzyczna 7.1 na USB

 

Reklama: