Reklama:

Tranya Rimor – bezprzewodowe słuchawki z Noise Cancellation

Małe pchełki, które próbują podbić rynek. Czy im się to uda? Czy warto? Tranya Rimor – zapraszam do recenzji.

Szczerze? Nie znałem i nigdy nie słyszałem o firmie Tranya. Ich produktów nie znajdziemy na AliExpress lub Gearbest. Do dyspozycji mamy możliwość zakupu bezpośrednio z ich strony, albo z Amazon.com. Jednak paczka dotarła bez problemu z Chin (przy zakupie ze sklepu).

Zawartość

Słuchawki otrzymujemy w niewielkim pudełku, a zawartość jest wysuwana w formie szufladki. W środku znajdziemy Quick guide, case do ładowania wraz ze słuchawkami, zestaw pianek, kabelek USB-C do ładowania i to wszystko.

Specyfikacja

Producent: Tranya
Model: Rimor
Sterownik: 10mm Dynamic Driver
Bluetooth: V5.0 (10m zasięg)
Wodoodporność: IPX5 Rating
Złącze ładowania: USB-C (Fast Charger)
Obsługa: Dotykowa
Redukcja szumu: Tak, Environmental Noise Cancellation (to nie ANC)
Pojemność baterii słuchawki: 50mAh
Pojemność baterii case’a: 500mAh
Czas ładowania 1h słuchawka / 2h case
Czas słuchania na baterii: minimum 6h

Budowa

Tranya Rimor nie odbiega kształtem i budową od tego co można już znaleźć na rynku. Case, który się ładuje i to on też ładuje nam słuchawki. Na nim 4 stopniowa dioda LED informująca i poziomie naładowania. Pchełki małe, oznaczone L i R z dotykowym przyciskiem funkcyjnym. Przylegają dobrze, aczkolwiek mam chyba krzywe uszy, bo każde słuchawki dokanałowe nie siedzą perfekcyjnie. Schowek jest wykończony w takim gładkim matowym stylu, ale moje obawy wzbudza zawias, który sprawia wrażenie jakby miał za chwilę się wyrobić. Na szczęście jest jeszcze magnes, który chroni przed niechcącym otwarciem się.

Funkcjonalność

Słuchawki łączą się z urządzeniami za pomocą Bluetooth 5.0. Gdy mamy włączone BT w urządzeniu, po sparowaniu wystarczy włączyć słuchawki by połączenie nastąpiło automatycznie. Niestety nie wszędzie wykrywane są jako urządzenie muzyczne np. w Xiaomi, przez co nie mamy możliwości ustawienia wbudowanego EQ by poprawić jakość dźwięku.

Tranya Rimor bezprzewodowe słuchawki wireless headphones noise canceling cancelation ENC

Same pchełki są sterowane dotykowo. Jednym dotknięciem możemy albo odebrać i rozłączyć rozmowę telefoniczną, albo zatrzymać i wznowić utwór. Przytrzymując 2 sekundy możemy zmieniać utwory, a przy szybkim, dwukrotnym tapnięciu możemy zwiększać lub zmniejszać głośność. Niestety nie z wszystkimi aplikacjami to działa np. w Spotify nie mogę zmieniać utworów. Tranya Rimor oferuje wsparcie dla systemów głosowych typu Asystent Google czy Alexa. Wystarczy 3 razy dotknąć przycisku na dowolnej słuchawce by aktywować i mówić.

Tranya Rimor bezprzewodowe słuchawki wireless headphones noise canceling cancelation ENC

Plusem jest też dioda LED na słuchawkach. Są dwa kolory. Niebieski i czerwony. Ten pierwszy informuje nas o włączeniu urządzenia i sparowaniu, a czerwony o ładowaniu i niskim stanie naładowania baterii. Urządzenie jest też w stanie poinformować nas komunikatem głosowym w języku angielskim o tym, że bateria jest rozładowana.

Tranya Rimor bezprzewodowe słuchawki wireless headphones noise canceling cancelation ENC

Małe otwory, które da się zauważyć na słuchawkach to zarówno mikrofon jak i element wyciszania otoczenia. Tranya Rimor wyposażone są w aktywne tłumienie zakłóceń otoczenia. Ta opcja jest zawsze włączona i nie da się jej wyłączyć.

Jakość dźwięku

Pchełki wyposażone są w 10mm sterownik dźwięku, który powinien zapewniać doskonałą jakość dźwięku i dobry bass. Niestety moim zdaniem basu tutaj brakuje najbardziej. Wszystkie utwory brzmią w moim odczuciu płasko. Lepszy bas znajdziemy w Blitzwolf BW-FYE1. Poza tym nie można narzekać, dźwięk jest czysty. Rozmówca również jest słyszany bardzo wyraźnie, a i nas słychać też całkiem dobrze.

Słuchawki testowałem zarówno w domu, „na mieście” jak i na siłowni i we wszystkich tych przypadkach głośność była wystarczająca do wyraźnego słuchania muzyki. ENC działa, ale nie jakoś spektakularnie, ale tutaj obwiniałbym siebie i moją konstrukcję uszu. Urządzenia dokanałowe wprowadzają mnie w dyskomfort, a szczególnie każda słuchawka z prawego ucha wypada. Rimor również. Po czasie zauważam wysuwanie się prawej słuchawki, ale pomimo tego nosi się je wygodnie i wydają się być dobrze wyważone pod względem budowy i wagi.

Słuchawki grają przyzwoicie, ale bez szału. Tym jednym zdaniem można podsumować jakość dźwięku.

Bateria

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony czasem pracy na baterii. W sumie od początku nie zdarzyło mi się by nagle słuchawki mnie zaskoczyły i się rozładowały. Samo ładowanie case’a też trwa w miarę krótko bo około 2h by później ładować też słuchawki. Po 5h słuchania muzyki na słuchawkach wymiękłem, a one nadal były naładowane. Po kilku tygodniach nieużywania ich, sam case też trzymał baterię na wysokim poziomie (naładowanie spadło o 25%). Także jestem pod wrażeniem!

Tranya Rimor bezprzewodowe słuchawki wireless headphones noise canceling cancelation ENC

Słuchawki można kupić wprost ze strony producenta:

Reklama:
PRZEGLĄD RECENZJI
Jakość dźwięku
Bateria
Design
Stosunek jakości do ceny
tranya-rimor-bezprzewodowe-sluchawki-z-noise-cancellationSłuchawki dobre, poza (moim zdaniem) brakiem basu, bateria, wyciszanie otoczenia - to wszystko można uznać za plus. Z wad powiedziałbym, że zawias w case-ie wydaje się strasznie słaby. Cena również lekko za wysoka.