Reklama:

Uwaga na fałszywe maile od Poczty Polskiej!

Jeżeli otrzymaliście maila od Poczty Polskiej o uszkodzonej przesyłce, pozostawionym awizo lub, że przesyłka nie mogła zostać dostarczona, to uważajcie! Może to być kolejny scam. Pod żadnym pozorem nie otwierajcie żadnych załączników i nie wchodźcie w linki podane w tych wiadomościach!

Nie ważne, czy zamawiacie coś na AliExpress czy nie. Poczta Polska nie wysyła żadnych maili o problemach ze statusem przesyłki, bo niby skąd by miała znać adresy? To w dużym skrócie opis przedstawiający brak logiki w treści takiego fałszywego maila.

Wiadomości wyglądają łudząco podobno do strony głównej Poczty Polskiej. Różnica tkwi jednak w nadawcy, treści (błędy, różne czcionki, niespójne zdania itp.) oraz dziwnych numerach do śledzenia przesyłki. Pamiętajcie, że przesyłki rejestrowane wysyłane z Polski mają numer RR123456789PL, a przesyłki z Chin Rx123456789CN. Oszuści używają kompletnie innych numerów śledzenia, lub wklejają sfałszowane wykazy ze strony emonitoring.poczta-polska.pl (oficjalna strona śledzenia przesyłek Poczty Polskiej).

Otwierając taką wiadomość lub pobierając załączniki przesłane w tej wiadomości, infekujecie swój komputer oprogramowaniem, które wykrada z niego nasze dane. Oznacza to, że taki zainfekowany komputer staje się niebezpieczny do użytku np. z bankowości online! W ten sposób oszuści mogą otrzymać dane do logowania do banku lub podmieniać numery kont podczas wykonywania przelewów.

Oszuści sprytnie wykorzystują motyw kary (125 PLN) , za zwłokę w odbiorze przesyłki i zachęcają do odwiedzenia strony by poznać szczegóły tej informacji. Każda wiadomość, która wzbudza podejrzenia, powinna zostać zignorowana, a najlepiej dodana do filtru SPAM lub oznaczona jako wiadomość wyłudzająca.

Jeżeli otrzymaliście takiego maila, dajcie znać w komentarzu lub napiszcie o tym na naszym forum w tym temacie: http://alilove.pl/forum/showthread.php?tid=116

Oficjalna informacja na stronie Poczty Polskiej: http://www.poczta-polska.pl/uwaga-na-falszywe-maile-9/

Bądźcie czujni, przykładowe treści maili poniżej:

Uwaga na fałszywe maile od Poczty Polskiej aliexpress aliholik alilove telchina chińskiecuda wykop everythingaliex podatek kurier numer śledzenia itemy z chin polska pl xiaomi scam

Uwaga na fałszywe maile od Poczty Polskiej aliexpress aliholik alilove telchina chińskiecuda wykop everythingaliex podatek kurier numer śledzenia itemy z chin polska pl xiaomi scam

Reklama:

2 KOMENTARZE

  1. U mnie na skrzynkę przychodzi dużo fałszywych maili. Najbardziej niebezpieczne są te z banku. Nie otwieram nigdy takich maili.

  2. U mnie na skrzynkę przychodzi dużo fałszywych maili. Najbardziej niebezpieczne są te z banku. Nie otwieram nigdy takich maili.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.