Jak kupować na Gearbest? – Poradnik krok po kroku

Serwis Gearbest staje się coraz popularniejszy w Polsce. Głównie za sprawą kuponów promocyjnych i wysyłek z magazynów w Polsce. Wprawdzie opisywaliśmy już poszczególne etapy zakupów, ale sam serwis lekko się zmienił, także niech to będzie małe przypomnienie.

1Co to jest Gearbest?

Słowem wstępu – Gearbest to sklep jednego sprzedawcy. W odróżnieniu od AliExpress czy naszego Allegro, nie zrzesza on innych handlarzy. Właścicielem i sprzedawcą w jednym jest Gearbest. Specjalizacją tego sprzedawcy jest głównie elektronika użytkowa i akcesoria domowe, ale znajdziemy tam również np. odzież, zabawki czy jakieś inne drobne produkty.

2Czy na Gearbest są podróbki?

Nie, Gearbest sprzedaje tylko oryginalne produkty… w 90%. Sporadycznie trafiają się produkty np. Bosch lub POLO, co do których nie do końca można jasno stwierdzić, czy to produkt faktycznie oryginalny i czy czasami sam Gearbest nie został wystrychnięty na dudka. Można być spokojnym co do produktów Xiaomi, Oneplus, Alfawise i innych.

3Czy Gearbest jest bezpieczny?

Zależy o jakie kwestie chodzi, ale:

 • Jeżeli mówimy o płatnościach – dostępne są różne metody płatności. Od zawsze polecamy płacić przy pomocy PayPal, dzięki czemu kupujący ma dodatkową ochronę, coś jak dispute na AliExpress. Również w tym wypadku kupujący może skorzystać z opcji Chargeback. Tego typu zabezpieczenia nie są dostępne w płatnościach Przelewy24. Również płatność bezpośrednio kartą VISA/Mastercard daje gwarancję możliwości odzyskania pieniędzy poprzez chargeback. O co dokładnie chodzi? Sprawdź ten poradnik.
 • Jeżeli mówimy o wysyłce towaru – to tak, większość produktów ma przedstawiony przewidywany czas wysyłki. Również kupujący jest informowany o czasach dostawy w zależności od wybranej metody dostawy. Jeżeli przesyłki gubią się, to z winy pośrednika, a nie samego serwisu… w każdym razie bardzo rzadko.

4Jak kupować na Gearbest?

5jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy

jak kupować na gearbest

Prezentowany poradnik powstał w oparciu o bardziej rozwiniętą i „bezbłędną” stronę w Języku angielskim. Gearbest oferuje polską wersję języczną strony, która dostępna jest tutaj:

Gearbest – Polska odsłona serwisu

Również informuję, że poradnik jest w oparciu o walutę USD – Dolar amerykański. Istnieje możliwość zmiany waluty na Polski Złoty. Dokonujemy tej zamiany w prawym górnym rogu, w polu Ship to Poland/USD. Zmieniamy to na Ship to Poland/PLN.

 

Zakupy zacznijmy od założenia konta w serwisie. Jak to zrobić dowiesz się w naszym poradniku: Jak założyć konto na Gearbest?

Po założeniu konta i zalogowaniu się widzimy stronę główną:

jak kupować na gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy

Przeglądać produkty możemy poprzez wybór kategorii lub wpisując ręcznie produkt który szukamy. W centralnym punkcie strony widzimy najnowsze promocje, premiery i ogólnie jednym słowem – newsy.

Gdy znajdziemy produkt, który nas zainteresuje i chcemy go kupić, strona produktu wygląda tak:

jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy 2

Co to oznacza? Oto objaśnienie:

jak kupować na gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy 2

Po wciśnięciu Kup Teraz lub też z pozycji koszyka gdy zdecydujemy się na zakup, widzimy podsumowanie zamówienia, podzielone na kilka punktów:

jak kupować na gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy 3

W pierwszej części zobaczymy nasz adres dostawy, jeżeli nie pojawia się, zapewne będziemy musieli go dodać. Wszelkie błędy korygujemy poprzez opcję „Edit Shipping Address”.

W drugiej części widzimy informacje o metodzie dostawy, kuponach rabatowych i ostatecznej kwocie do zapłaty:

jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy jak kupować na gearbest

Kilka ważnych informacji:

 • Shipping Options: w tej części możemy wybrać metodę dostawy. „No tracking number” oznacza, że przesyłka nie będzie polecona, jeżeli się zgubi to po prostu przepada. W przypadku elektroniki i droższych towarów warto wybrać Priority Line. Jest to specjalna przesyłka kurierska, która czasami kosztuje grosze. Pozwala nam ona zmniejszyć ryzyko VATu i (o ile by w ogóle było) cła.
  jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy 8
 • Insurance: dodatkowe ubezpieczenie od zdarzenia, o którym mowa wyżej. Pytanie czy nam się to opłaca? Moim zdaniem nie. Płacąc przy pomocy PayPal i tak mamy ubezpieczenie od takich sytuacji. Co więcej lepiej już wybrać przesyłkę z numerem śledzenia, czasami jest to o wiele tańsze.
 • Use GB Poits: jeżeli mamy nazbierane punkty za zakupy, możemy je użyć. Niestety nie ma możliwości całkowitego obniżenia ceny i wykonanie pełnej płatności tylko punktami.
 • Magazyn wysyłki: pełna lista objaśniająca nazwy magazynów znajdzie się u dołu strony.
 • Use Coupon: tutaj wprowadzamy kupony obniżające cenę. Skąd je wziąć? Praktycznie codziennie publikujemy je w tym dziale. Kupony wyglądają mniej więcej tak:
  jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy jak kupować na gearbest kupony

Przy używaniu kuponów czasami może pojawić się taki komunikat:

jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy 6

Oznacza to, że kupon stracił już ważność lub został wykorzystany, ponieważ publikowane kupony mają ograniczoną liczbę dostępności.

Po wciśnięciu przycisku Place Your Order zostaniemy przeniesieni na stronę wyboru metody płatności:

jak kupować w gearbest jak używać kuponu jak robić zakupy 6

 • Paypal – Wielokrotnie wspominając, jeżeli chcecie mieć ochronę kupującego inną niż Gearbest (bo przecież nikt sam sobie szkodzić nie chce i sprowadzać się na straty), to wybierajcie zawsze płatność PayPal. Dzięki temu zyskujecie ochronę kupującego PayPal i w razie (co rzadko się zdarza) negatywnego rozpatrzenia – opcję chargeback o której piszemy tutaj.
 • Płać kartą bezpośrednio na stronie – nie ma w tym przypadku ochrony kupującego jaką oferuje PayPal, ale zawsze można skorzystać z chargeback.
 • Przelewy24 – mimo, że Polakom jest to bardzo bliskie i znajome rozwiązanie, to P24 nie oferują żadnej ochrony. Do tego częste problemy z przelewami, mijającym czasem na zapłatę i długim księgowaniem przelewów sprawiają, że wbrew pozorom to najgorsza metoda płatności nie tylko na Gearbest, ale też w innych zagranicznych serwisach.

Po udanym zapłaceniu za towar, dokonaliśmy poprawnego zamówienia w sklepie Gearbest! 🙂

Prawda, że to proste?

6Lista magazynów Gearbest, co oznaczają?

Fast-08= Magazyn w Polsce – brak Vat
Fast-23= Magazyn w Czechach – brak Vat
CN-099= Magazyn w Chinach – jest ryzyko VAT
Fast-30= Magazyn we Francji – brak Vat
CN-026= Magazyn w Polsce – brak Vate
Fast-29= Magazyn w Hiszpanii – brak Vat