Reklama:

Chiński Nowy Rok 2019 Przerwa od pracy

Planujecie zakupy w Lutym na AliExpress lub w innych chińskich serwisach? Miejcie na uwadze, że wkrótce Chiny będą świętować Nowy Rok 2019 – Rok świni. Co to oznacza?

Jak co roku, Chiński Nowy Rok 2019 będzie oznaczał przerwę od pracy. To może skutkować niezłymi zawirowaniami w zamówieniach. Chiński Nowy Rok 2019 jest tym razem rokiem świni, kolejnym w chronologii chińskim znakiem zodiaku. Pozwolicie, że pominę horoskop i przejdę do konkretów.

Chiński Nowy Rok 2019 – kiedy?

W dniach 4 – 10.02.2019 banki, firmy, sklepy i inne przedsiębiorstwa prywatne oraz publiczne mają dni wolne od pracy.

Chiński Nowy Rok 2019 oznacza też, że składając zamówienie w tych dniach możemy spodziewać się, że produkty kupione wysłane będą dopiero po skończeniu ich święta. W tym czasie w przypadku AliExpress mogą występować problemy z księgowaniem płatności dokonywanych przez PayU oraz Przelewy24.

Spodziewajcie się też, że czas na wysyłkę towaru zostanie wydłużony przez sprzedawców, a Wasze zamówienia będą czekały na wysyłkę do samego końca. Oznacza to, że w niektórych przypadkach lepiej dokonać zakupu po przerwie.

Chiński Nowy Rok 2019, a dostawa towaru?

Skoro wszyscy mają wolne, to też i firmy kurierskie i poczta. Przesyłki zatrzymają się w sortowniach i ruszą dalej po wolnym.

chiński nowy rok 2019

Shipment cancelled – kojarzycie ten status? Jeżeli nie, to w niektórych przypadkach spotkacie się z nim w tym czasie. Co robić? Kontaktować się ze sprzedawcą, otwierać spór i prosić o ponowną wysyłkę lub zwrot pieniędzy.

Chiński Nowy Rok 2019 – Co robić?

Polecam zakupy robić do 4 lutego lub też po. Każdy sprzedawca indywidualnie będzie rozdzielał sobie wolne dni, jedni mogą rozpocząć świętowanie wcześniej, inni wcale. Warto jednak mieć to na uwadze przy zakupach z Chin i nie obwiniać sprzedawców za długą dostawę lub niedostarczenie przesyłki.

Chcecie wiedzieć więcej o tradycji obchodzenia święta Chińskiego Nowego Roku? Odwiedźcie koniecznie stronę:

https://chinesenewyear.net/

 

 

Reklama:

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.