Yeelight – dobry przyjaciel Xiaomi

Yeelight rozwija swoje skrzydla pod okiem xiaomi, dostarczajac nam praktycznych rozwiazan w kwestii oswietlen wewnetrznych. Czy znasz ich produkty?

1Yeelight – historia.

Yeelight wystartowało w roku 2012 jako dwuosobowy zespół badawczo-projektowy. W tym samym roku dołączyli do organizacji Hax, prowadzącej działalność jako inkubator. Dzięki temu zdobyli pierwsze fundusze na rozwój swoich projektów, i już rok w rok po założeniu firmy zaprezentowali swoje pierwsze produkty na targach w San Francisco. Jako, że firma miała ogromny potencjał i chęć rozwoju – chętnie przyłączyła się do korporacji Xiaomi, w której trwa do dzisiaj.
Yeelight dzięki odpowiedniemu wsparciu ze strony większego brata, wypuszczało coraz to nowsze produkty na rynek, począwszy od prostych żarówek z modułem Wi-Fi, aż do pełnowartościowych lamp sufitowych i biurkowych.

2Yeelight – produkty.

Lampy sufitowe

Pojawiły się praktycznie na końcu, ale w wielu wariacjach i o wielu możliwościach. Lampy sufitowe Yeelight cechują się przede wszystkim prostą budową i uproszczonym designem, dzięki czemu wpasują się do każdego wnętrza. Każda lampa sufitowa jest kompatybilna z dedykowanym pilotem, a także  z aplikacją do sterowania za pomocą smartfona. Zatem – nie trzeba porzucać wygodnej pozycji do spania (a większość z nas ma tą konkretną pozycję, przy której uwielbia zasypiać) tylko po to, by wyłączyć światło przyciskiem na ścianie.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość łączenia z MiBandem; w momencie gdy opaska czuje, że zasypiamy – światło się wyłącza. Wymaga to sparowania urządzeń z aplikacją. Jest to doskonała opcja dla moli książkowych i kinomanów.

Każdy z dostępnych modeli posiada opcję dopasowania mocy i barwy światła. Wiele z nich można również przełączyć na tryb ‘Moonlight’ czyli taki, w którym lampa swoim kolorem i kształtem będzie przypominać księżyc, oraz w tryb Candle Light – czyli opcja przydatna np. podczas uroczystej kolacji. Wersja lampy ‘Galaxy’ posiada nawet funkcję imitowania gwiazd.
Istnieją też modele przeznaczone dla dzieci – kolorowe, z narysowanymi zwierzątkami. Idealnie wpasują się do dziecięcego pokoju.

Lampy sufitowe Yeelight są całkowicie bezpieczne; w przeważającej ilości zbudowane są z litego, nierozbieralnego (przynajmniej dla zwykłej osoby) materiału, przez co kurz czy nawet owady nie są w stanie dostać się do środka. W przypadku lamp złożonych z kilku materiałów, są one szczelnie połączone ze sobą.

Lampy biurkowe

Emitują światło zbliżone do naturalnego, słonecznego, dzięki czemu nasze oczy podczas pracy wieczorem nie będą się męczyć tak, jak przy świetle ze standardowej żarówki. Niska emisja światła niebieskiego jest potwierdzona certyfikatami niemieckiego oddziału TUV. Dodatkowo – wysoka częstotliwość migania zapewnia brak efektu ‘stroboskopu’ podczas kręcenia video.
Tak jak w przypadku lamp sufitowych, większość z lamp biurkowych łączy się z aplikacją do sterowania – za wyjątkiem Yeelight LED Desk Lamp (Standard version). W tym wypadku do czynienia mamy z klasyczną lampką, która ma bonus w postaci zasilania z powerbanka.
Absolutnym fenomenem jest Mi LED Desk Lamp, którego recenzję możecie znaleźć tutaj (odnośnik). Kilkukrotny zdobywca nagród za najlepszy design i innowację.

Żarówki Smart LED

Te małe urządzenia to coś więcej niż żarówki. Opcja wybierania koloru oraz dopasowywania jego tonu sprawi, że staną się idealnym przyjacielem kobiety; kolor można dopasować do nastroju i okazji.
Świetną opcją w niektórych modelach jest możliwość dopasowania światła do muzyki, która aktualnie płynie w pomieszczeniu. Istnieje możliwość sterowania światłem nawet wtedy, kiedy nie ma nas w domu – wszystko dzięki aplikacji. W wersji dla śpiochów – gdy włączy się alarm w telefonie, żarówka również rozświetli wnętrze, pozwalając nam się szybciej dobudzić. Podobnie jak lampy sufitowe, gdy będziemy zasypiać – przyciemni się, a potem zgaśnie. Długa żywotność żarówek pozwoli cieszyć się nimi przez długie lata (nawet 11 lat użytkowania). GearBest oferuje wysyłkę z magazynu z Polski, zatem zestaw takich żarówek:

możecie mieć u siebie już za 2 dni! W Europie jest kilka magazynów, zatem – wybierajcie i unikajcie opłat celnych.

Dodatkowe elementy oświetlenia

Yeelight w swojej ofercie posiada również taśmy LEDowe, które można zamontować pod szafką lub na ścianie. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji; możliwym jest również sparowanie trybu świecenia wraz z muzyką, co czyni je doskonałym kandydatem do wykończenia sal rozrywkowych i salonów.
Yeelight Candela to mała imitacja latarenki, którą możemy stosować zarówno na dworze, jak i wewnątrz. Całkowicie bezpieczna dzięki zasilaniu bateryjnemu i zabezpieczeniu przed przegrzaniem. Istnieje możliwość sterowania za pomocą aplikacji.
Lampka nocna Mi Bedside Lamp jest doskonałą alternatywą dla standardowych lamp nocnych. Wiele trybów kolorystycznych pozwala dopasować kolor, na jaki mamy ochotę. Panel dotykowy ułatwia użytkowanie, a dzięki współpracy z firmą Osram możemy cieszyć się produktem najwyższej jakości, łączącym dbałość o detale i funkcjonalność w jedno.
Mała lampka ścienna z czujnikiem ruchu pozwala zaoszczędzić czas na szukanie włącznika światła po ciemku; czujnik IR wykryje ruch, a następnie uruchomi to bezprzewodowe cudo, które rozświetli nam drogę.

3Polski magazyn

Polski magazyn znajduje się w Słubicach, zatem przesyłkę możecie dostać nawet w dwa dni na drugim końcu Polski, przy sprzyjających wiatrach. W Europie znajduje się jeszcze kilka magazynów, najbliżej nas (prócz Słubic oczywiście) są Czechy, Hiszpania, Francja. Dostawa do naszych drzwi odbywa się za pomocą lokalnych firm kurierskich, a wszystko to bez niepotrzebnych opłat celnych i zbędnego stresu.

4Reasumując…

Yeelight to doskonała alternatywa dla żarówek na rynku polskim, które są zwyczajnymi szarakami o beznadziejnych parametrach. Możliwość sterowania sprzętem za pomocą telefonu to ciągle nowość na naszym rynku, zatem – kupujcie, testujcie i sami się przekonajcie, czy nie pora wejść w końcu na wyższy poziom życia i wygody.

Więcej produktów Xiaomi Yeelight: