Reklama:

Xiaomi Yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja

Minimalistyczny design, dobra cena, ponadprzeciętne możliwości i jak to zwykle u Xiaomi – smart. Oto lampka stołowa lub jak kto woli – biurkowa, Mijia Yeelight.

Cena: $38
Gearbest: Kup Teraz na GearBest
AliExpress: Kup Teraz na AliExpress
Banggood: Kup Teraz na Banggood
Dostawa: 2 tyg bez VAT z GearBest

 

Lampa Yeelight Mijija wydaje się być bardzo prostą konstrukcją. Trochę gabarytową, bo jednak podstawka jest duża, a samo ramię z diodami led też nie pozostawia dużego pola do manewrowania szczególnie na małych biurkach. Jednak jest to najlepsza lampka póki co, z którą miałem przyjemność spędzać czas przy biurku. Wychwalanie zacznijmy od podstaw.

1. Dostawa i zawartość

Będę szczery. Wydawać by się mogło, że to tylko lampka, ale jej pudło dyskretne nie było. Wielki prostopadłościan o wysokości blisko 50cm sprawił, że listonosz przeklinał mnie chyba cały najbliższy tydzień, tym bardziej, że lampa dotarła do mnie w kwietniu, a wiadomo kwiecień plecień i te sprawy. Biedak akurat trafił na ten gorszy okres kwietnia. Dobra, mniejsza z tym. Wracamy do tematu.

Wielkie, białe pudło. Aż dziw bierze, że obyło się bez VAT. Celników pewnie tam aż korciło by wysłać pisemko, ale jakimś cudem tego nie zrobili. Dziękuję i pozdrawiam, bo wiem, że nas czytacie 😉

Stylistyka opakowania typowa dla Xiaomi – minimalistycznie, specyfikacja po chińsku, kod kreskowy, logo w kilku miejscach i tyle. W środku produkt bardzo dobrze zabezpieczony.

Lampa z podstawką jest elementem nierozbieralnym, ale kabel podpinamy już osobno. Do tego zabrakło przejściówki EU, ale to może być moja wina, bo zapomniałem o niej wspomnieć. W pudełku dodatkowo znajdziemy instrukcję obsługi w języku chińskim.

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja

 

2. Budowa i działanie

Jak już wspomniałem wcześniej. Lampa wydaje się być niewielką gabarytowo, ale „nic bardziej mylnego”. Jej zakres ruchu jest ograniczony, podstawka ma średnicę 15cm, wysokość lampy to 40cm, a jej ramię ma 43 cm. Samo ramię posiada panel ledowy o długości 22cm.

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Podstawka lampy z pokrętłem
Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Wysokość lampy

Teraz suche fakty:

Moc: 6W
Moc światła: 300 LM
Temperatura barwowa: 2700-6500K
Dostępne kolory i odcienie światła: Ciepła biel, biel, zimna biel
Dodatki: Aplikacja, płynne ściemnianie
Łączność: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz
Odwzorowanie barwy: 83Ra
Ochrona oczu: Filtr przeciw miganiu światła

 

Lampa u podstawy posiada jeden przycisk, który służy za włącznik przy jednym przyciśnięciu, zmianę barwy przy wciśnięciu, przytrzymaniu i obróceniu oraz oczywiście do regulacji jasności w przypadku regulacją pokrętła.

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Porównanie lampy Xiaomi ze zwykłą lampką biurkową i butelką wody

Ramię porusza się jedynie w pionie do maksymalnie 90*. Lampa nie obraca się w miejscu na podstawce, trzeba przestawiać całą lampę jeżeli chcemy regulować jej ustawienie na biurku.

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Łączenie lampy z gustownym, pomarańczowym kabelkiem

Tak samo żaden z jej elementów się nie zgina, jak w przypadku lampy Xiaomi przy współpracy z Philipsem.

Kup Teraz Xiaomi Mijia Philips Eyecare LED Desk Lamp na Gearbest

3. Działanie lampy

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp jest lampą smart, jak sama nazwa wskazuje, ale to nie znaczy, że bez połączenia z aplikacją nie działa. Po podłączeniu jej do kontaktu natychmiast wysyła sygnał, z którym łączy się z aplikacją poprzez wi-fi. Aplikacja daje nam praktycznie te same możliwości, które możemy uzyskać bez jej użycia.

Po włączeniu jej, zapamiętane jest ostatnie ustawienie. Pierwsze uruchomienie to średnia jasność i zimna biel. W zależności od potrzeby, barwę można zmieniać. Jasność maksymalna nie rozświetla pokoju do stanu jak za dnia, ale jest i tak bardzo jasno. Mimo 6W, lampka potrafi świecić znacznie jaśniej i wydajniej niż zwykła lampka biurkowa o mocy 50W.

Cieszy mnie bardzo fakt, że najniższa temperatura barwowa to 2700K, dzięki temu wieczorami gdy chcemy odpocząć, możemy zrobić przytulny, ciepły klimat. Większość świateł LED, które oferują ciepłą biel, zaczynają od temperatury 3000K, przez co światło jest moim zdaniem sztuczne. Wpływ na tak świetne odwzorowanie barw ma również współczynnik oddawania barw, który wynosi aż 83pkt. Przeważnie LEDowe żarówki mają 60 – 80pkt.

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Domyślna biel
Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Ciepła biel
Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp Recenzja
Zimna biel

Lampki używam od dawna i codziennie przez kilka godzin. Nie odczuwam przy niej zmęczenia, bólu oczu czy innych negatywnych zjawisk, które towarzyszom sztucznym źródłom światła. To duży plus.

4. Aplikacja

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp łączy się domyślnie z aplikacją Mi Home, którą można pobrać za darmo z Google Play lub AppStore.

Umożliwia ona zdalne włączanie lub wyłączanie lampy i ustawienie predefiniowanych trybów np. czytania, pracy przy komputerze. Ponadto możemy zaplanować schemat włączania się lampy i wyłączania w zależności od godziny. Jest też tryb dziecięcy, który nie pozwala na przekroczenie barwy wyżej niż 4000K, co zapobiega nadmiernej emisji niebieskiego światła.

 

6. Podsumowanie

Xiaomi yeelight Mijia Smart LED Desk Lamp to świetna lampa za niewielkie pieniądze. Wydawać by się mogło, że smart w lampce biurkowej pasuje jak piernik do wiatraka, a jednak. Możliwości, które oferuje ta niepozorna lampa są bardzo duże.

Plusy Minusy
+ Wysoka jakość światła (odwzorowanie i temperatura) – Nie na wszystkie biurka będzie pasować. Jest wysoka, a jej ramię bardzo długie.
+ Możliwości jakie oferuje tryb smart (schemat zapalania itp.) – Nie zapamiętuje ustawień po odłączeniu od prądu
+ Stylowy design – minimalistyczny i nowoczesny  

 

Kup Teraz na GearBest Kup Teraz na AliExpress Kup Teraz na Banggood
Kup Teraz Xiaomi Mijia Philips Eyecare LED Desk Lamp na Gearbest

 

 

Reklama:
PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd
Funkcjonalność
Jakość wykonania
xiaomi-yeelight-mijia-smart-led-desk-lamp-recenzjaJedna wersja kolorystyczna. Ramię łamane tylko w jednej płaszczyźnie. Odstający kabelek można niefortunnie zerwać. To tyle z wad. Za to możliwości świecenia i jakość światła jest na bardzo wysokim poziomie. Sterowanie z aplikacji i ręczne. Dobór ciepła barwy i jasności, sceny i ustawianie schematów świecenia. Duży plus za to.