Reklama:

Xiaomi Mijia Soocare X3 szczoteczka soniczna

Wstajesz rano, włączasz swój smart czajnik elektryczny od Xiaomi, wchodzisz na elektryczną wagę od Xiaomi, załatwiasz się na klapie od Xiaomi no i czegoś tu brakuje. Oczywiście! Brakuje szczoteczki do zębów od Xiaomi 🙂

Cena: $66 USD (GearBest)
GearBest: Kup Teraz na GearBest
AliExpress: Kup Teraz na AliExpress
Banggood: Kup Teraz na Banggood
Geekbuying: Kup Teraz na Geekbuying
Dostawa: 10 dni (GearBest – priority line)

 

Pudełko i zawartość

Szczoteczkę otrzymujemy w jakże standardowym dla Xiaomi, minimalistycznym, białym pudełku. Ale… dla mnie nowością jest oklejenie kartonowego pudła dostawczego nalepkami GearBest. Rozwijają się! Wszystko jest dobrze zapakowane i dociera w 10 dni z opcją Priority Line.

Xiaomi Mijia Soocas X3Zestaw który otrzymujemy składa się oczywiście ze szczoteczki, ładowarki, wymiennej końcówki i instrukcji. Z racji, że szczoteczka nie jest w wersji International to i instrukcja, i wtyczka ładowarki jest w chińskiej wersji. Do ładowania potrzebny jest adapter. Teraz do wyboru jest już wersja dla europejskich gniazdek więc nie ma z tym większego problemu.

Budowa Xiaomi Mijia Soocas X3

Jest to mój pierwszy kontakt ze szczoteczką soniczną i jeżeli Wasz też, to zalecam nie popełniać moich błędów tj. nie nakładamy dużo pasty i nie uruchamiamy szczoteczki przed włożeniem jej do ust. Unikniecie pochlapania się 🙂

Sama szczoteczka oczywiście posiada logo Xiaomi Soocas oraz tak samo znajdziemy je na wymiennej końcówce, których typy są różne i bez problemu do dokupienia.

Ważną informacją dla osób z wrażliwymi dziąsłami może być to, że końcówka jest z „włosiem” (tak to się fachowo nazywa?) typu soft, czyli po polsku – jest to miękka końcówka. Dodatkowo sama szczoteczka oferuje tryb ochrony dziąseł, ale o tym już za chwilę.

Szczoteczka nie należy do kompaktowych, ale też nie wyróżnia się nadto na tle innych szczoteczek elektrycznych lub sonicznych. Cały zestaw ma 25 cm długości. Xiaomi Mijia Soocas X3Obudowa szczoteczki jest aluminiowa i wodoodporna (IPX7), ale w takim sensie, że bez problemu pod prysznicem będziemy mogli myć zęby. Przycisk wykonany jest również z aluminium, do tego szczotkowanego. Działa płynnie i w łatwy sposób umożliwia zmianę trybów działania urządzenia.

Xiaomi Mijia Soocas X3Na obudowie szczoteczki opisane są też możliwe do wyboru opcje, a aktualnie wybrana podświetlana jest białą diodą. Poza nazwą jest też logo, ale moim zdaniem oznaczenia graficzne nie są zbyt intuicyjne. Pod nimi znajduje się też ikona Bluetooth, która podświetla się gdy łączymy szczoteczkę z aplikacją. Na samym dole znajdują się 3 zielone diody informujące nas o stanie naładowania urządzenia.Xiaomi Mijia Soocas X3

Działanie Xiaomi Mijia Soocas X3

Xiaomi Mijia Soocas X3 jest prostym w użyciu urządzeniem. Mamy 4 funkcje:

 1. Czyszczenie – szczoteczka działa z częstotliwością 31000 wibracji na minutę,
 2. Czyszczenie łagodne – idealne dla osób z wrażliwymi dziąsłami, implantami lub aparatami ortodontycznymi,
 3. Ochrona dziąseł – najłagodniejsze działanie szczoteczki, idealne dla początkujących (zalecane przez Xiaomi to rozpoczęcie używania szczoteczki z tym programem przez pierwszy tydzień) oraz dla osób, których dziąsła łatwo krwawią lub mieli zabieg ekstrakcji zęba,
 4. Wybielanie zębów – szczoteczka działa najintensywniej bo aż z częstotliwością do 38000 wibracji na minutę. Pomaga skutecznie zwalczać uporczywy osad powstały w wyniku picia kawy, herbaty lub palenia papierosów.

Dodatkowo każdą z funkcji możemy wspomóc poprzez uruchomienie w aplikacji dodatkowej funkcji. Pełni ona rolę takiego ostatecznego szlifu np. dodatkowa ochrona dziąseł lub bardzo mocne i krótkie wybielenie zębów.

Sama szczoteczka domyślnie uruchamia się na 2 minuty, ale możemy przy pomocy aplikacji przełączyć czas pracy na 2,5 minuty.

Jak wspomniałem na początku, jest to mój pierwszy kontakt z tego typu szczoteczką i muszę przyznać, że bardzo wygodnie mi się jej używa. Przyzwyczaiłem się do jej działania po 2 użyciach i nie odczuwałem z tego tytułu żadnego dyskomfortu. Z pewnością mycie zębów przy pomocy Xiaomi Mijia Soocas X3 nie szkodzi mi.

Utrudnieniem dla osób chcących umyć zęby w ciszy by np. nie budzić pozostałych domowników, może być fakt, że silniczek jednak pracuje dosyć głośno. Przez 2 lub 2,5 minuty mamy dosyć charakterystyczne „bzyczenie”.

Jeżeli też ktoś, tak jak ja, lubi spacerować po mieszkaniu ze szczoteczką w buzi, to z Xiaomi Soocas X3 będzie to niemożliwe. Jest ona za ciężka i wypada z ust.

Bateria Xiaomi Mijia Soocas X3

W kwestii baterii nie ma się co rozpisywać, ale warto o niej wspomnieć. Pojemność 10000 mAh. Od pełnego naładowania bez problemu wystarcza na 14 dni codziennego używania (dwa razy dziennie + łączenie się z aplikacją). Szczoteczka wytrzymuje znacznie dłużej, ale niestety zaprzestałem liczenia dni działania na baterii. Sądzę, że deklarowane 25 dni są możliwe do osiągnięcia.

Znacznym ułatwieniem w ładowaniu jest indukcyjna ładowarka. Jest ona niewielkich rozmiarów, taka mała stacja dokująca, do której odstawiamy szczoteczkę i zapominamy o niej.

Xiaomi Mijia Soocas X3

Aplikacja mobilna

Tu zaczynają się schody… Niby jest, ale nie ma. Oficjalna aplikacja Soocas jest dla mnie niemożliwa do uruchomienia. Kod QR w instrukcji i na pudełku przekierowuje mnie do chińskiej strony, która niby coś pobiera, ale nie wiadomo co to jest. Zapewne jakiś manager pobierania, ale nie pobiera ona aplikacji. W google store apka Soocas powinna być, ale nie jest dostępna w Polsce.

Xiaomi Mijia Soocas X3

Dopiero pobranie jej osobno z sieci umożliwia ruszenie z miejsca, ale nie łączy się ona z wersją chińską szczoteczki. No szlag! 

Nowa aktualizacja MiHome umożliwia połączenie się szczoteczki z aplikacją i na dobrą sprawę też niewiele to daje, bo jej obsługa jest po chińsku. Tak samo jak w przypadku Xiaomi Mijia DVR. Aplikacja nie jest wymagana do używania tej szczoteczki. To jedynie dodatek zbierający statystyki z mycia zębów i pozwala na zbieranie punktów, za które z pewnością będziemy mogli kupić po niższej cenie wymienne końcówki. Niestety mam wrażenie, że ten „program lojalnościowy” działa tylko w Chinach.

Przydatne linki

Na koniec kilka przydatnych linków, które ułatwią Wam zębową przygodę z Xiaomi Mijia Soocas X3:

 1. Instrukcja obsługi po angielsku:
  https://files.xiaomi-mi.com/files/mijia_soocare_x3/MiJIa_Soocare_x3-EN.pdf
 2. Instrukcja obsługi z pudełka po angielsku:
  http://download.appinthestore.com.s3.amazonaws.com/2016-globale-FAQ-data/Home/1920290%20SOOCAS%20X3%20Sonic%20Electric%20Toothbrush%20Quick%20Start%20Guide.pdf
 3. Aplikacja Soocas po angielsku:
  https://apkpure.com/soocas/com.soocare.international
 4. Aplikacja Soocas po chińsku:
  http://app.mi.com/details?id=com.soocare.soocare

Podsumowanie

Pierwszy kontakt ze szczoteczką Xiaomi Mijia Soocas X3 lekko mnie przeraził. Dziwne działanie, niby szczoteczka, ale jakaś taka inna. Teraz już mogę powiedzieć, że zwykła szczoteczka nie daje mi takiego uczucia czystych zębów, jak po użyciu szczoteczki sonicznej. Zapewne każda inna szczoteczka soniczna da taki sam efekt czyszczenia, ale inne nie są w tej cenie i nie oferują tego co szczoteczka od Xiaomi, dlatego z czystym sumieniem mogę ją polecić każdej osobie! Produkt godny polecenia.

Reklama:

18 KOMENTARZE

 1. A co jeśli mam aplikacje wszystko włączone tylko że telefon z androidem i nie łączy mi się wcale tylko i wyłącznie na chińskiej wersji? A na angielskiej nawet nie widzi szczoteczki
  ?

  • Niestety, ale to normalne zachowanie i nie wiadomo do końca dlaczego angielska apka nie chce łączyć się ze szczoteczką :/

  • Łączy się tylko trzeba w uprawnieniach aplikacji dodać dostęp do lokalizacji i zagada. Wersja angielska chodzi jak ta lala.

 2. A co jeśli mam aplikacje wszystko włączone tylko że telefon z androidem i nie łączy mi się wcale tylko i wyłącznie na chińskiej wersji? A na angielskiej nawet nie widzi szczoteczki
  ?

  • Niestety, ale to normalne zachowanie i nie wiadomo do końca dlaczego angielska apka nie chce łączyć się ze szczoteczką :/

  • Łączy się tylko trzeba w uprawnieniach aplikacji dodać dostęp do lokalizacji i zagada. Wersja angielska chodzi jak ta lala.

 3. Super opis tej szczoteczki, tytułem komentarza, można uruchomić aplikację po angielsku, ale w telefonie oprócz bluetooth trzeba włączyć też lokalizację (oczywiście trzeba też wcześniej nadać aplikacji uprawnienia do lokalizacji) i wtedy działa.

 4. Super opis tej szczoteczki, tytułem komentarza, można uruchomić aplikację po angielsku, ale w telefonie oprócz bluetooth trzeba włączyć też lokalizację (oczywiście trzeba też wcześniej nadać aplikacji uprawnienia do lokalizacji) i wtedy działa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.