Reklama:

Termometr na podczerwień IR LCD GM320

Termometr na podczerwień z wskaźnikiem laserowym oraz „muszką” do lepszego celowania. Dobrze wykonany, pewnie leży w dłoni i nie sprawia wrażenia tandetnej chińskiej zabawki. Tak można by w skrócie opisać to urządzenie pomiarowe.

Termometr dociera do nas w kartoniku. W środku włożony jest w folię bąbelkową wraz z instrukcją. W zestawie nie ma baterii. Do funkcjonowania wymagane są 2x małe paluszki AAA.

Pierwsze uruchomienie, jak może już widzieliście na filmie, sprawiło mi lekki kłopot. Termometr zaczął piszczeć i nie reagował na nic. Nie wiedzieć czemu, ale by tak się nie działo, podczas wkładania baterii należy mieć wciśnięty spust, wówczas wszystko działa jak trzeba.

Termometr po włączeniu bardzo szybko się wyłącza. Wystarczy kilka sekund bezczynności. Dobrze bo oszczędza do baterię, źle bo jednak jest to za szybko i nie da się czasami odczytać wyniku. Brakuje tutaj raczej manualnego przycisku włączania/wyłączania.

Co do przycisków to są tutaj trzy.

  1. Odpowiada za włączenie wskaźnika laserowego
  2. Odpowiada za podświetlenie ekranu LCD
  3. Odpowiada za zmianę jednostki temperatury

Po włączeniu mamy na wyświetlaczu, podobnie jak to pokazałem na filmie, kilka ikon.

  1. HOLD – urządzenie pokazuje ostatni pomiar, nie dokonuje pomiaru
  2. SCAN – urządzenie wykonuje pomiar
  3. Trójkąt z kółkiem – włączony wskaźnik laserowy
  4. Żarówka – włączone podświetlanie
  5. Jednostka w której mierzymy
  6. Aktualny wynik pomiaru
  7. Bateria – gdy bateria jest słaba pojawia się ta ikona

Obsługa jest bardzo prosta mimo iż niektórych może przerażać. Wszystko sprowadza się do namierzania i odczytywania. Nic więcej nie trzeba ustawiać. Namierzamy albo muszką jak w broni palnej, albo laserem.

Pomiary niestety nie są w 100% dokładne, co również można było zobaczyć na filmie podczas testu z herbatą. Wprawdzie w instrukcji jest napisane, że pomiary mogą być błędne w zależności od płaszczyzny którą badamy, ale w przypadku skóry temperatura również się nie zgadza. Mierząc sobie czoło miałem 34 stopnie. Albo umieram, albo jednak nie należy traktować owych pomiarów dosłownie. W zależności od odległości, różnice są większe. Najlepsze pomiary to od centymetra do 30 cm, tak jak to w sumie zostało opisane w instrukcji. Różnica wówczas wynosi tylko 2 – 4 *C. Z odległości 1,5m osiąga ona nawet około 15*C

Zapraszam do obejrzenia filmu z unboxingu, opisu i pod koniec testu. Również pokazuję tutaj działanie termometru kuchennego, którego recenzja znajduje się już na naszym blogu [ TUTAJ ] 

Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove Termometr na podczerwień IR LCD GM320 pirometr aliexpress alilove

Reklama: