Reklama:

CENA: $1,7
LINK: http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-Premium-Real-for-Samsung-Galaxy-S4-i9500/32219615358.html
DOSTAWA: 15 dni

Szkło hartowane przeznaczona dla Samsunga Galaxy S4. Sprawa prosta i oczywista jednak mam wątpliwości, czy to szkło hartowane jest faktycznie tak wytrzymałe. Pamiętam gdy dotarło do mnie również szkło, ale dla OnePlus One. Było ono nieznacznie grubsze i zdecydowanie twardsze, mniej plastyczne. To, które otrzymałem teraz, wydaje się być bardziej plastikiem niż szkłem, ale wrócę do tego za chwilę.

Po wyciągnięciu pudełka z koperty, pierwsze moje wrażenie to książeczka. Dużo napisów, efektów i styl grafiki sugeruje, że będzie to konkretny produkt. Otwieramy pudełko i co? No coś dziwnie pusto. Plastikowe wytłoczki sugerują, że coś tam powinno być, tylko co.

Zaglądamy na tył pudełka i widzimy, że powinniśmy mieć i instrukcję po angielsku, i chwytak do szkła. Niestety gdzieś po drodze się chyba zgubiły, bo w pudełku tych elementów nie było. W sumie w niczym to nie przeszkadza, wprawione oko i palce bez problemu nakleją szkło hartowane. Przecież już raz robiłem to na OPO.

Wyciągam ową ochronę i… coś dziwnie płaska i giętka. No ale nic, czyszczę powierzchnię telefonu, ściągam zabezpieczenie szkiełka i naklejam. No tak, typowo jak to u mnie bywa, trochę pod skosem. Próbuję poprawić podważając specjalnym narzędziem, które również mam z ali. Poprawiam ułożenie i nakładam ponownie. Obserwuję jak resztki powietrza pomiędzy szkłem, a ekranem przesuwają się i znikają, ciesząc się że tym razem wszystko się udało, aż tu nagle… Coś nie chciało się przyssać w prawym górny rogu. No nic, matka natura obdarowała człowieka siłą, toteż szmatka w ruch i dociskamy. Nie działa. Jeszcze raz. Znowu nic… Podszedłem do tematu naukowo i zacząłem obserwacje problemu. Dostrzegłem jakby brud pod szkłem. Ponowne podważenie, próba usunięcia drobinki kurzu i co się okazuje? Przy pierwszym, niezwykle ostrożnym poprawianiu, szkło ochronne się rozwarstwiło. Bardzo mnie to zdziwiło i zaszokowało, bo przecież to szkło ma ochraniać nasz wyświetlacz przed rysami i urazami, a tutaj już przy nakładaniu się rozwarstwia.

Ostatecznie udało mi się załagodzić rozwarstwienie i przykleić prawidłowo szkło, ale mam wątpliwości co do jakości „premium” tej osłony, pomijając niekompletny skład opakowania.

Być może tylko mi trafił się taki wybrakowany element, albo faktycznie dla Galaxy S4 te szkła mają inną charakterystykę budowy niż dla OPO.

Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl Szkło hartowane dla Galaxy s4 | www.alilove.pl

Reklama: