Reklama:

Mini ELM327 OBD2 Bluetooth – interfejs

CENA: $5,3
LINK: [ KLIK ]
INNI: [ KLIK ]
BANGGOOD: [ KLIK ]
DOSTAWA: 21 dni

 

To małe urządzenie to uniwersalny interfejs komunikacyjny do łączenia auta wraz z komputerem lub telefonem. Dzięki niemu, możemy odczytywać aktualne parametry przekazywane przez czujniki do komputera samochodu (ECU), a z niego dane przesyłane są za pomocą ELM327 do komputera. Kostkę tę podpinamy pod gniazdo diagnostyczne OBDII i łączymy się za pomocą bluetooth.

W pierwszej kolejności parujemy urządzenia (PC <–> ELM) używając klucz 1234, a następnie ustawiamy we właściwościach możliwie najniższy port COM. Jest to ważne dla np. oprogramowania PCMScan, gdyż obsługuje on do maksymalnie COM16. Jeżeli ELM327 ustawiony jest na COM20, nie będzie możliwe połączenie z tym oprogramowaniem.

Należy pamiętać, że Interfejs ELM327 nie ma tych samych możliwości co dedykowane kable typu DCAN czy OPCOM. Za jego pomocą wprawdzie odczytamy kody błędów samochodu, ale należy podchodzić do nich z dużym dystansem. Jedynie prawdziwe mogą być wartości czasu rzeczywistego czyli prędkość, obroty, wartości z niektórych czujników itd.

Zestaw który otrzymujemy po zakupie składa się z próżniowego opakowania, w którym jest interfejs ELM327 oraz płyta CD z crackowanym oprogramowaniem typu TorquePro na androida czy właśnie PCMScan na PC. Pełna lista programów dostępna jest poniżej w zdjęciach.

Produkt działa, szybko łączy się z telefonem i komputerem, zasięg ma przynajmniej 2 metry w obrębie gniazda OBDII więc jest ok. Do hobbystycznego odczytywania parametrów auta jak najbardziej polecam.

 

Mini ELM327 OBD2 Bluetooth - interfejs | www.alilove.plMini ELM327 OBD2 Bluetooth - interfejs | www.alilove.pl  Mini ELM327 OBD2 Bluetooth - interfejs | www.alilove.plMini ELM327 OBD2 Bluetooth - interfejs | www.alilove.pl

Mini ELM327 OBD2 Bluetooth - interfejs | www.alilove.pl

Reklama: