Reklama:

Meizu M2 mini

CENA: $109

LINK: http://www.aliexpress.com/item/New-Original-Meizu-M2-Note-Mini-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-MTK6735-Quad-Core-2GB-RAM/32464130347.html

DOSTAWA: 11 dni

Kontynuacja wideorecenzji (znajduje się ona u dołu strony):

ZESTAW:

M2 mini otrzymujemy w bardzo niskim i zgrabnym pudełku, podobnym swoimi gabarytami do opakowania OnePlus One. Sztywny karton, matowy i w jednolitym kolorze. Na froncie jest tylko napis chiński Meizu M2 (zapewne, bo nie znam chińskiego). Tył opakowania to standardowo kod kreskowy, numer imei, dane techniczne i coś ponownie w J. chińskim.

W środku pudełka znajduje się telefon, kluczyk do otwierania slotu SIM, chińska ładowarka, kabel USB i instrukcja obsługi.

MeizuM2Mini pudełko | www.alilove.plDZIAŁANIE:

Ten telefon oparty jest na systemie FlymeOS, który nie posiada oprogramowania w wersji International, a co za tym idzie, póki co jest ubogi w wsparcie językowe oraz usługi google. Jeżeli więc kupiliście Meizu M2Mini z już wgrany J. polskim, to jest to albo tylko nakładka, albo przestarzała wersja oprogramowania, zmodowana przez chińczyków.

Pełen wykaz oprogramowania dostępny jest na oficjalnej stronie FlymeOS:http://flyme.cn/firmwarelist-19.html

Póki nie pojawi się tam soft oznaczony literką I, otrzymacie ten sam model co ja.

MeizuM2Mini - Polski | www.alilove.pl

Jeżeli coś jest chińskie, to należy się spodziewać chińskich aplikacji – zapychaczy. Bezużytecznych dla przeciętnego Europejczyka. M2 Mini w tej kwestii nie odstaje od normy:

Meizu M2 Mini | www.alilove.pl

Nie wiedzieć czemu, ale ten telefon pyta o zezwolenie na uprawnienia w praktycznie każdej aplikacji. Włączymy telefon – pytanie czy zezwalamy na używanie. Włączamy smsy – pytanie o zezwolenie na dostęp. Ba, jeżeli nie zaznaczymy opcji „Nie pytaj ponownie”, to ten telefon będzie w kółko pytał czy pozwalamy na dostęp do właśnie uruchamianej aplikacji. Bardzo dziwne zjawisko, nie spotkałem się z nim w żadnym innym telefonie póki co.

Świetnym dodatkiem w M2 Mini jest funkcja Smart Touch. Jest to praktycznie kopia przybornika z Samsunga Galaxy z serii S. Włączając tę opcję, pojawia nam się dowolnie przesuwalny „koszyk” przy pomocy którego możemy wykonywać akcje takie jak wstecz, zamknij czy uruchamiać gestem niektóre aplikacje. Włączenie SmartTouch’a możliwe jest z poziomu ustawień.

Meizu M2 Mini | www.alilove.plJeżeli o kopiowaniu z Samsunga mowa, to również dziwnie podobną aplikację do samsungowego notatnika, można znaleźć w Meizu. Wprawdzie nie jest tak zaawansowana jak w Koreańczyku, ale z designu bardzo przypomina pierwowzór.

Dobrym rozwiązaniem jest również funkcja DND – Do Not Disturb. Po jej włączeniu, telefon natychmiastowo przechodzi w tryb milczący bez wibracji i bez powiadomień LED. Przydaje się ona na przykład w szkole lub na spotkaniach.

Wymieniając pozytywy Meizu M2 Mini, nie sposób pominąć o wybudzeniu gestami. Ta opcja znana jest również w innych chińskich telefonach i chyba jest to głównie ich domena. Przy pomocy tej opcji możemy wybudzić telefon podwójnym stuknięciem w ekran, czy uruchomić inne aplikacje lub funkcje telefonu, rysując konkretny wzór definiowany w ustawieniach.

BATERIA:

Bateria o pojemności 2500mAh jest wystarczająca. Od pełnego naładowania, przy umiarkowanym użytkowaniu, bez ładowania obeszło się prawie 48h. Szczególnie tryb oszczędzania energii działa prawidłowo, gdyż po jego włączeniu, w trybie czuwania bateria praktycznie nie spadała. Przez noc w tym trybie ubyło może 2% – 3%. Sprawa pogorszyła się, gdy na pokład telefonu zawitały funkcje google. Chcąc, nie chcąc, żywotność baterii znacznie się skróciła.

 

WIDEORECENZJA:

Reklama: