Reklama:

CENA: $4
LINK: http://www.aliexpress.com/item/100-Perfect-fit-For-Oneplus-One-Plus-Aluminum-bezel-PC-back-Cover-Case-mobile-phone-Covers/32346975778.html
DOSTAWA: 17 dni

Aluminiowy case dla telefonu Oneplus One jest w moim mniemaniu istną porażką. Wprawdzie miniaturki na stronie produktu sprawiają, że mamy wrażenie iż wygląd naszego OPO zmieni się tak, że będzie przypominał z przymrużeniem oka iPhone, ale tak się nie dzieje. Case dotarł w zwykłej żółtej kopercie owinięty w niewielką ilość folii bąbelkowej.  Cud, że się nie złamał po drodze.

Biorąc do ręki tę obudowę, mam wątpliwości czy to naprawdę aluminium. Podejrzanie lekka ramka wykończona materiałem przypominającym bardziej plastik. Plecy tejże obudowy są wykonane z miękkiego plastiku w 100%. W dotyku zbliżony do silikonowych osłon na telefony. Niestety dotarła ona porysowana.

„Instalacja” telefonu w case nie jest skomplikowana, ale w pierwszych chwilach nie wiedziałem jak się za to zabrać. Próbowałem w ten sam sposób jak w przypadku mojego starego case’a – wcisnąć go. Niestety od strony frontowej obudowa jest za mała i jej rozmiar nie pozwala na wciśnięcie w ten sposób telefonu. Rozgryzłem jednak, że tylna klapka się najzwyczajniej w świecie wysuwa, dzięki czemu telefon można włożyć do case’a jak do trumny. Brzmi to może zabawnie, ale w każdym razie wygląda prawdziwie, czyli tragicznie. Telefon nagle przypomina hybrydę tablet+pudełko na margarynę. Gabaryty telefonu powiększają się znacznie, mimo iż to tylko kilka mm z obu stron. Do tego minusem jest duży luz. Telefon pomimo iż pasuje pod względem szerokości i długości, tak jeżeli chodzi o wysokość ma jeszcze sporo miejsca i zapada się w obudowie. Również gniazdo micro USB nie pozwala na włożenie kabla do samego końca. Często wypadał on podczas ładowania. Plusem z kolei są przyciski, które ochraniają fabryczne guziki telefonu. Do tego są grawerowane + i – w przypadku głośności. Niestety w związku z zapadaniem się telefonu, przyciski te potrafią się same włączać.

 

Osobiście raczej odradzałbym ten typ case, ale w związku, że podstawowa obudowa OnePlus One jest śliska, a wybór innych case-ów jest dość ubogi dla tego modelu, ta „aluminiowa” obudowa jest czymś nowym i dodaje trochę „inności” temu telefonowi. Z pewnością będzie trzeba przyzwyczaić się do odgłosów pracującej obudowy oraz do optycznie większego telefonu, który traci swoją zgrabność, ale pewnie leży w dłoni.

 

Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl Aluminium case dla OnePlus One | www.alilove.pl

Reklama: