Chiński zestaw do wybielania zębów – recenzja

Zaryzykowałem, zęby mi nie odpadły, choroby żadnej nie dostałem. Jednym słowem przeżyłem. Czy jednak zęby zostały wybielone? Zapraszam do lektury.

Piękne, białe zęby to raczej pożądany aspekt estetycznego uśmiechu. Picie dużej ilości kawy/herbaty jak i również palenie papierosów to główne czynniki oddalające nas od takiego efektu. Koszt wybielania w gabinecie stomatologicznym przeważnie sięga granicy minimum 100zł. Czy jest zatem jakiś tańszy sposób? Oczywiście. Są specjalne pasty do zębów, które – nie oszukujmy się – nie działają praktycznie u większości z nas. Co gdyby można było kupić zestaw praktycznie identyczny jak u dentysty i wybielać sobie zęby samemu w domu przed np. TV? Świetna sprawa, prawda?

chinski zestaw do wybielania zębów aliexpress wybielanie w domu białe zęby

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, nasi azjatyccy przyjaciele oferują zestawy do domowego wybielania zębów. Te same zestawy promują różne gwiazdy na np. Instagramie. Wychodzi na to, że to musi działać.

Ryzykując własne zdrowie i życie (oraz zęby), postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze.

1Chiński zestaw do wybielania zębów – co w środku?

Oto co wchodzi w skład zestawu do domowego wybielania zębów:

  • 3 sztuki pasty/żelu wybielającego,
  • Zestaw do zrobienia wycisku zębów (góra i dół),
  • Lampka UV,
  • Instrukcja,
  • Pasek do porównania poziomu bieli zębów.

2Skład chińskiego żelu do wybielania zębów.

Przyjrzyjmy się samemu żelowi. Na pierwszy rzut oka można się przerazić. Strzykawki, do tego trzy.

Skład tego żelu, strzykawki jest następujący:

chinski zestaw do wybielania zębów aliexpress wybielanie w domu białe zęby

3Jak używać chińskiego zestawu do wybielania zębów?

W zestawie znajdziemy dwa sylikonowe „ochraniacze” na zęby. W rzeczywistości nie służą one do ochraniania, a do nakładania tam żelu wybielającego.

Spokojnie, spokojnie. Proszę odłożyć żel! Nim to zrobimy, trzeba te ochraniacze uformować do kształtu naszego łuku zębowego. Jak to zrobić? To proste.

Moczymy obie nakładki na zęby w ciepłej wodzie, tak około 70*C na kilka sekund, by były miękkie. Gdy są miękkie to wkładamy najpierw jedną na górę, zagryzamy, dociskamy do zębów by jak najlepiej uzyskać odcisk. Zwróćmy też uwagę jak nakładka nachodzi na dziąsła. Nadmiar należy odciąć.

W przypadku niepowodzenia można ponownie włożyć odcisk do ciepłej wody i go zmiękczyć. Tę samą procedurę wykonujemy dla dołu.

chinski zestaw do wybielania zębów aliexpress wybielanie w domu białe zęby

4Wybielanie zębów chińskim zestawem.

Co dalej? Jeżeli odciski są już gotowe, to teraz czas zacząć procedurę wybielania. Nakładamy niewielką ilość żelu w każdy odcisk zęba i zakładamy całość na zęby dociskając, by żel rozprowadził się po powierzchni zębów. Starajmy się nałożyć żelu naprawdę nie za dużo by nie wylewał się on na dziąsła. Teraz zakładamy do ust lampkę UV i tak spędzamy 30 minut.

chinski zestaw do wybielania zębów aliexpress wybielanie w domu białe zęby

5Czy chiński zestaw do wybielania zębów jest szkodliwy?

W moim przypadku okazał się kompletnie nieszkodliwy. Dziąsła mnie nie bolały, zęby tak samo nie były wrażliwe. Po czasie nie pojawiło się żadne uczulenie czy też stan zapalny. Wszystko było w jak najlepszym porządku.

Smak żelu można porównać do lodowych cukierków zmieszanych z fluorem do zębów. Nie jest nieprzyjemny, ale starajmy się go nie połykać gdy zacznie wydostawać się z odcisku zębowego.

6Chiński zestaw do wybielania zębów – czy działa? Podsumowanie.

Powiem krótko, w moim przypadku nie. Próbowałem wykonać trzykrotnie takie wybielanie i odcień nie zmienił się praktycznie wcale. Na dobrą sprawę nie dziwi mnie to wcale, ponieważ lampka dodawana do zestawu ma być lampką UV. Czy jednak nią jest?

Zobaczcie, tak świeci owa lampka na banknocie 10PLN:

chinski zestaw do wybielania zębów aliexpress wybielanie w domu białe zęby

Widać jakieś znaki szczególne tego banknotu? Niespecjalnie… To teraz dla porównania najtańsza lampka UV na USB:

chinski zestaw do wybielania zębów aliexpress wybielanie w domu białe zęby

O czym to świadczy? Żel w gabinecie dentystycznym wybiela na podstawie promieni UV, tak samo powinien w domu, ale jak skoro lampka nie emituje światła ultrafioletowego. Jest to zwykła niebieska dioda LED 🙂

Ja niestety trafiłem na oszukany zestaw jeżeli mowa o światełku, czy żel jest oszukany? Chyba nie, bo jego smak i zapach nie jest szkodliwy, a jest jednocześnie specyficzny. Całość może okazać się nieskuteczna gdy trafimy na oszukaną lampkę. Niektórzy sprzedawcy podobno (co wynika z opinii) dodają normalną UVkę. Radzę kupować zestawy u takich sprzedawców.

No chyba, że się mylę i domowe zestawy nie działają w oparciu o światło UV, więc wówczas zwracam honor, ale i tak mi nie wybieliło zębów 😀

Dental Equipment Dental Care Kit
52.97 zł
w magazynie
Geekbuying.com
Dione A7 Teeth Beauty Whitening Kit
$25.73
out of stock
Gearbest.com

 

2 KOMENTARZE

  1. Lata temu kupiłem zestaw „białej perły” z podobnymi strzykawkami i nasadkami (obecnie niedostępny na rynku). Wybielał skutecznie i nie wymagał żadnych lampek, zakładam że w chińskim odpowiedniku lampka ma dawać raczej efekt psychologiczny 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.