Reklama:

CENA: $1,40
LINK: http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Eyes-Exercise-Eyesight-Vision-Improve-Pinhole-Glasses-Natural-Healing-sunglasses-g237-Free-Shipping/1914678260.html
CZAS DOSTAWY: 27 dni

Przedmiotem tej recenzji są okulary do ćwiczenia wzroku, zwane również okularami ajurwedyjskimi. Służą one do ćwiczenia akomodacji oka, a dzięki temu do korekcji wad wzroku. W moim przypadku będąc krótkowidzem (przedmioty w dali się rozmywają), powinienem liczyć na znaczną poprawę wzroku, podczas patrzenia na świat bez normalnych okularów korekcyjnych… Tak też się dzieje!

Te bezsoczewkowe okulary, zbudowane w całości z plastiku, mają zamiast szkiełka plastik z dużą ilością otworów. Otwory te nie tworzą żadnego specjalnego układu, który ma działanie lecznicze, ale liczy się ich gęstość. Im więcej otworów przez które możemy patrzeć, tym większe wymuszenie akomodacji oka, czyli zmiany pracy mięśni trzymających gałkę oczną. Dzięki tym właśnie mięśniom, ludzkie oko potrafi widzieć wyraźnie kształty oddalone, jak i z bliska.

Okulary są całe pokryte czarną farbą, z wewnątrz matową, a z zewnątrz błyszczącą. Ma to na celu jak najmniejsze przepuszczenie światła z zewnątrz i to działa. Faktycznie po założeniu tych okularów w ciągu dnia, mamy odczucie ściemnienia się. Zdecydowanie mniej światła wpada do oczu. Również da się już za pierwszym razem odczuć znaczną poprawę wzroku. Oczywiście przy pierwszym kontakcie z okularami, potrzebujemy chwili by się przyzwyczaić do oglądania świata zza małych dziurek, ale gdy nauczymy się patrzeć na nowo, nasze wady wzroku w znacznym stopniu się minimalizują.

Ja posiadając wadę -1,5 dioptrii nie byłem w stanie oglądać telewizji z odległości 3m bez okularów korekcyjnych. Obraz był widoczny, ale rozmyty. O przeczytaniu jakiegoś tekstu w wyświetlanym obrazie tym bardziej nie było mowy. Po ubraniu okularów ajurwedyjskich, bez problemu mogłem oglądać z tej odległości telewizję, jak i czytać wszystko to, czym próbują zachęcić mnie reklamy. Spędzając w tych okularach więcej niż minutę, da się wyraźnie odczuć pracę mięśni w oku, podobną do tej gdy trzymając głowę na wprost, patrzymy tylko samymi oczami na lewę i prawe ramię (jest to jedno z ćwiczeń relaksacyjno-leczniczych dla oczu).

Jako ciekawostkę dodam, że Arabowie wymyślili podobną metodę ochrony oczu przed słońcem, więc nawet w słoneczne dni, można śmiało korzystać z tych okularów, jako okularów przeciwsłonecznych, gdyż ilość wpadającego światła jest dużo mniejsza niż w zwykłych okularach o ciemnych szkłach. Założone na twarzy nie wyglądają dziwnie, a stwierdziłbym że niekonwencjonalnie, inaczej, może trochę hipstersko. W każdym razie nie powinny wzbudzać one większego zdziwienia wśród mijanych osób. Co za tym idzie łączymy przyjemne z pożytecznym.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tych okularów, szczególnie że działanie jest potwierdzone, oraz wykonanie jest bardzo dobre. Stały efekt leczniczy zapewne będzie możliwy do zaobserwowania po dłuższym okresie. Aktualnie używam tych okularów po 10 – 15 minut w przerwie między pracą przy komputerze (również teraz podczas pisania tej krótkiej recenzji).

Polecam do treningu oczu z całym sercem!

 

Okulary korekcyjne, bezsoczewkowe ajurwedyjskie | www.alilove.pl Okulary korekcyjne, bezsoczewkowe ajurwedyjskie | www.alilove.pl Okulary korekcyjne, bezsoczewkowe ajurwedyjskie | www.alilove.pl Okulary korekcyjne, bezsoczewkowe ajurwedyjskie | www.alilove.pl Okulary korekcyjne, bezsoczewkowe ajurwedyjskie | www.alilove.pl

Reklama:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!