Xiaomi Mi9 – recenzja

0
551

Xiaomi Mi9 – recenzja

Xiaomi Mi9 to powrót do początków marki Xiaomi. Wysoka wydajność za niewielkie pieniądze. To brzmi jak bajka, ale może jest to prawda?

2. Budowa Xiaomi Mi9

Telefon, który recenzuję jest w kolorze Ocean Blue, ale do wyboru są też dwa inne kolory, a mianowicie Lavender Violet i Piano Black.

Smartfon sam w sobie jest lekki, jego waga według mojego pomiaru to 174g. Pozostałe wymiary to 157,5mm x 74,7mm x 7,6mm chyba że mierzymy razem z aparatem to niestety aż 9.4mm. Dołączony do zestawu case niweluje trochę odstający aparat, ale odłożony telefon na plecki, nadal rysuje aparat o powierzchnię.

xiaomi mi9 recenzja

Aparat ochrania szkło, dumnie nazwane jako szafirowe, ale jak pewnie wiecie (lub nie), coś takiego jak szkło szafirowe nie istnieje. Istnieją szkła z domieszką szafiru i tutaj Xiaomi troszkę oszukało, ponieważ minerał ten jest wykrywany, ale nie jest najwyższej jakości.

xiaomi mi9 recenzja

Budowa telefonu jest również klasyczna tj. z lewej strony przycisk asystenta, z prawej włącznik i przyciski głośności. Od góry port podczerwieni dla pilota, mikrofon i antena. Od dołu gniazdo USB typu C, dwie anteny, mikrofon i głośnik. Mimo, że grille są dwa, to głośnik jest tylko jeden, a szkoda. To w sumie typowe dla telefonów Xiaomi. Sam głośnik gra bardzo dobrze, ale… no mam wrażenie jakbym jedno ucho miał zatkane przez brak stereo. Jakość dźwięku zdecydowanie lepsza niż w Mixie3 i Vivo Nex 2. Zadbano o to poprzez nieznacznie większy głośnik o specjalnej budowie membrany, która powoduje, że dźwięk jest bardziej “miękki”.

Front to pokryty szkłem Gorilla Glass 6 ekran o przekątnej 6,4 cala, Super Amoled i rozdzielczości FullHD+. Tym razem nie mamy notcha, a łezkę z aparatem, co moim zdaniem jest świetnym i estetycznym posunięciem. W ekran wbudowany jest też czytnik linii papilarnych, który jest szybszy od tego dostępnego w Vivo Nex 2, ale równie jak tam, często potrafi nie rozpoznać odcisku.
Góra frontu to głośnik rozmów, jednokolorowa dioda powiadomień i czujniki światła oraz zbliżenia. Muszę przyznać, że jakość rozmów jest na wysokim poziomie. Rozmówca brzmi tak, jakby stał obok mnie.

Tył wbrew temu co powiedziałem w wideorecenzji, to jednak nie plastik, a szkło, ale nigdzie nie mam potwierdzonej informacji, że jest to szkło GG5.

REVIEW OVERVIEW
Wyświetlacz
Bateria
Wydajność
Aparat

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here